Anglų kalbos pamokos

Nuo 2016 m. balandžio 11 d. DofE programa sudaro galimybę į savo mokyklą pasikviesti savanorę Matėją, kuri veda interaktyvias integruotas anglų kalbos ir pilietinio ugdymo pamokas.

Dažnas moksleivis nerimauja, kad anglų kalbos įskaitos ar ezgamino žodžiu metu neturės ką pasakyti paskirta tema arba nepasitiki savo kalbėjimo įgūdžiais. Žinant, kad kalbos įgūdžiai stiprėja juos lavinant, o akiratis plečiasi susitinkant kuo įvairesnių žmonių, 9-okų, 10-okų ir 11-okų anglų kalbos mokytojai turi galimybę į savo pamoką pasikviesti pagalbininkę, kuri padės sumažinti šias moksleivių baimes, praplėsti jų akiratį savanorystės tema.

 

"Bendraudami su mokiniais supratome, kad iš viso anglų kalbos egzamino dažniausiai juosneramina būtent kalbėjimo dalis. Todėl pamokos metu mokiniai ne tik klausosi paskaitos, bet ir yra skatinami diskutuoti, bendrauti užsienio kalba. Rengdami šią pamoką vadovavomės Nacionalinio egzaminų centro pateiktomis anglų kalbos egzamino pavyzdinėmis užduotimis. Jūs irgi galite su jomis susipažinti čia."

 

DofE programos kokybės vadovas Gytis Valatka

 

 

Pamoka anglų kalba apie savanorystę yra parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytus reikalavimus ir subalansuota 1-os ir 2-os gimnazijos klasių moksleiviams, tačiau tinka visiems 9-11 klasių mokiniams. Pamokos planą (mokytojams) galite atsisiųsti čia

Pamoką veda Europos savanorių tarnybos savanorė, psichologijos magistrė Mateja Kušić, kuri į Lietuvą atvyko vieneriems metams. Ji pati mano, kad savanorystė yra puiki pilietiškumo išraiška ir siekia padrąsinti jaunus žmones būti aktyvesniais savo bendruomenėse. Matėjos CV galite atsisiųsti čia.

"Practice makes perfect, so during the lesson we will practice speaking skills to the maximum. I live in Lithuania just for 2 months, so it's obvious - I don't speak Lithuanian. This could be a huge advantage - youngsters will naturaly break a barrier of speaking English, because there will be no other way to communicate."

 

DofE volunteer Mateja Kušić

 

 

Balandžio pradžioje pamoką jau išbandė keletas Vilniaus mokyklų, o nuo balandžio 11 d. pamokos yra prieinamos visos Lietuvos mokykloms. Pamokos visoje Lietuvoje vyks balandžio - gegužės mėnesiais pagal išankstinę mokyklų registraciją. Matėja per dieną veda 3-4 pamokas grupėms iki 16 asmenų. Visus su pamoka susijusius kaštus (kelionės, priemonių) padengia DofE programa.

"Moksleiviai turėjo galimybę anglų kalba diskutuoti apie savanorių vietą visuomenėje, išvardino daug privalumų sau ir susijusioms organizacijoms. Daug sužinojo apie tai kur ir kaip galima tapti savanoriu. Savanorė Matėja iš Kroatijos gyvai ir nuoširdžiai kalbėjo apie savo kaip savanorės patirtį,  o  pati pamoka buvo gyvas pavyzdys kaip galima padėti kitiems. Moksleiviai  ne tik praktiškai pritaikė anglų kalbos žinias, bet ir gavo daug žinių ir idėjų, kuriuos galės pritaikyti ir panaudoti kitų pamokų metu, o svarbiausia – ir savę išbandyti savanoriavimo veikloje."

 

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Marija Klečkovska, Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija 

Registracija nemokamoms pamokoms vyksta el.paštu apdovanojimai@lvjc.lt ar telefonu +370 (685) 85636.

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame