Dobilė Minkutė

Dobilė Minkutė

Dalyvių istorijos

Dvyliktokė Dobilė Minkutė vykdydama DofE apdovanojimų programoje įgautus įgūdžius pritaikė dar tą pačią vasarą, o ateityje planuoja kaip neatsiejamą būsimų studijų dalį.

Esu dvyliktokė. Jau 10 metų lankau lauko tenisą, ilgai užsiimu lengvaja atletika, baigiau muzikos mokyklą. Nuo praėjusių metų vasaros pradėjau dalyvavauti DofE apdovanojimų programoje. Vykdydama programą pasirinkau ugdyti prancūzų kalbos įgūdžius. Turėjau nemažai vargo susirasti instruktorių, bet dabar tikslas pasiektas - išmokta net 1000 naujų žodžių ir perskaitytos trys knygos prancūzų kalba.

DofE apdovanojimų programa man sudarė progą išbandyti naują veiklą – savanorystę. Visą vasarą Romainių bibliotekoje rengdavau dienos stovyklėles įvairaus amžiaus vaikams, kad kiekvienas galėtų ateiti į biblioteką ne tik paskaityti knygų, pažaisti kompiuteriu, bet ir dalyvaujant mano surengtoje programoje įgyti naujų žinių. Pastebėjau, kad nesudalyvavę viename užsiėmime vaikučiai labai nuliūsdavo, todėl manau, kad šie užsiėmimai buvo tai, ko vaikams reikėjo. Kartu tai suteikė daugiau gyvybės vasarą ištuštėjusiai bibliotekai.

Pramokusi prancūzų kalbos ir atradusi savanorystę ryžausi didesniam iššūkiui - vasaros viduryje visam mėnesiui vienui viena  išvažiavau savanoriauti į Prancūziją. Išvažiuoti  į svečią šalį be jokių draugų ir tėvų, bei nusigauti į stovyklą pačiai buvo visiškai nauja patirtis. Iššūkis išbandęs mano drąsą - įveiktas!

Stovykloje dirbau lauko darbus: kartu su kitais savanoriais iškasiau ir apsodinau tvenkinėlį, prisidėjau prie gynybinės sienos restauracijos. Tai buvo sunkūs ir varginantys darbai, tačiau išlietą prakaitą atpirko galimybė apžiūrėti miestą, bendrauti su prancūzais. Vis tik pradžioje buvo sunku suprasti greitai beriamus prancūziškus žodžius. Аišku, įgūdžiai atsiranda tik bendraujant, todėl kasdien buvo vis lengviau. Pabaigoje buvo gaila palikti stovyklą, bet džiaugiuosi, kad šią vasarą turėsiu galimybę grįžti. Ketinu vykti į stovyklą, kurioje bus galima organizuoti renginius arba dirbti aplinkosaugos tema.

Gryžus į Lietuvą mano savanoriška veikla tęsiasi ir toliau, dabar savanoriauju net keliose nevyriausybinėse organizacijose: Jaunimo Europos komandoje ir neformalus mokymosi klube ”MES”. Taip pat jaučiu, kad mane traukia politika, todėl buvau viena pirmųjų pareiškusių norą dalyvauti projekte ”Lithuanian model United Nations”, kur vyko simuliacijos, Jungtinių Tautų veiklos imitavimas, kur kiekvienas turėjo atstovauti pasirinktai šaliai ir ginti jos interesus. Esu vienintelė Europos jaunimo komandos atstovė Kaune, kuri eina į mokyklas ir pasakoja apie jaunimo galimybes studijuoti Europos Sąjungoje, nagrinėju finansines ir ekonomines temas, mainų programas. 

DofE apdovanojimų programa man suteikė galimybę savęs pasitikrinimui ir gilesniam pažinimui. Programos dėka pamatai, ar pats sugebi siekti tikslų, ar reikia kitų pagalbos. Programos populiarumas daugelyje šalių leidžia susipažinti su kitais Apdovanojimų dalyviais ir užmegzti naujus ryšius, taip pat tai papildo gyvenimo aprašymą naujai įgytomis kompetencijomis.

Mano ateities planuose – Tarptautinės ir Europos teisės studijos Prancūzijoje, Sorbonos universitete. Jaučiu, kad iš nevyriausybinių organizacijų pasiėmiau daugiau mažiau viską, ką galėjau per tiek laiko, pasikroviau didelį lagaminą patirties ir tai man labai padės studijų metu.

Palinkėkite man sėkmės - egzaminai mažiau nei už dviejų savaičių!

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame