Raminta Beraitė

Raminta Beraitė

Dalyvių istorijos

„Mokykla turėtų būti labiau panaši į DofE programą“ - teigia Raminta Beraitė.

The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programa Ramintą suviliojo pasiūlydama papildomus motyvacijos balus stojant į Jungtinės Karalystės universitetus, bet jau po pirmųjų poros mėnesių Raminta atrado žymiai didesnę DofE programos naudą. Ji su šypsena prisimena, kai pirmą kartą sužinojo apie DofE programą – „Iš pradžių nieko nesupratau“, prisipažįsta Raminta. Bet labiau pasigilinusi ir išgirdusi kitų dalyvių atsiliepimų, nusprendė siekti bronzos ženklelio.

Raminta mokėsi ispanų kalbos, pradėjo pilateso kursus ir pasiryžo eiti į žygį po Lietuvos miškus. Jos kalbos mokymosi metodas gan sumanus – susirado lietuvę, kuri gyveno Ispanijoje, ir paprašė pagalbos besimokant. Tokiu būdu ji pradėjo privačias neformalias ispanų kalbos pamokas, kurios vykdavo maždaug kartą per savaitę. Sportinis iššūkis buvo neįprastas – pilatesas - jogos ir aerobikos mišinys, skirtas sutvirtinti vidinius raumenis.

 

Neformaliojo mokymosi atradimai

Nors Ramintai teko žongliruoti DofE apdovanojimų programos veiklomis, dvyliktos klasės baigimu ir kitais iššūkiais, ji vis vien labai džiaugiasi, kad nusprendė dalyvauti DofE. Programos suteikiama internetinė platforma leido jai matyti savo pasiekimus, sekti kiek patobulėjo, o reguliarūs susitikimai su kitais jaunais žmonėmis, taip pat siekiančiais DofE ženklelių, atnešė įkvėpiantį bendruomenės pojūtį ir stipriai praplėtė akiratį. Būtent šiuos dalykus Raminta mato kaip didžiausią DofE programos naudą.

Prieš pradėdama savo kelionę link bronzos ženklelio, Raminta nesitikėjo, kad jos požiūris į neformalųjį mokymąsi taip stipriai pasikeis. Ji sako, kad laikas, kurį skyrė DofE veikloms, buvo tikrai vertinga investicija ir jaučia, kad jos įgyti įgūdžiai ir žinios ateityje tikrai pravers. Nors, kaip pati užsiminė, apčiuopiamos naudos ilgai laukti nereikėjo – šią vasarą ji keliaus į Austriją ir ten praleis septynias dienas su vaikinais ir merginomis iš Europos ir Afrikos, benagrinėdama tarpkultūriškumo temą. Raminta pripažįsta, kad jei ne jos veikla DofE programoje, ji net nebūtų sužinojusi apie šią galimybę.

 

Ko mokykloje nemoko

Raminta šypsosi – jos atmintyje nuotykiai patirti per žygių mokymus, išmokti ispaniški posakiai, dalinimasis sava DofE patirtimi dideliame žmonių rate ir įgytas didesnis pasitikėjimas savimi. Ji tvirtina, kad programa jai suteikė ypač reikalingų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kartu ugdydama jos fizinę būklę ir socialinius gebėjimus.

Ramintos akimis, DofE programa iškelia nemažą iššūkį, bet kartu ir suteikia visą reikiamą pagalbą jų įveikimui. To ji labiausiai pasigenda švietimo sistemoje, į kurią ji nedvejodama įtrauktų ne vieną ir ne dvi DofE programos veiklas.

 

Ramintą kalbino ir straipsnelį parengė Tomas Bimbiris

 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame