Ugnė Gabrėnaitė

Ugnė Gabrėnaitė

Dalyvių istorijos

Man 17-a metų ir mokausi Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje. Dalyvaudama DofE apdovanojimuose turėjau galimybę išbandyti save įvairiose srityse ir atrasti naujų aistrų bei hobių. Aš aktyviai savanoriauju, domiuosi fotografija, šią vasarą turėjau galimybę išvykti į Suomiją dalyvauti sidabro lygmens žygyje. Jau esu pasiekusi bronzos ženklelio, greitu metu atsiimsiu sidabrinį. Esu laimingas žmogus, bet esu patyrusi visko. Todėl apie viską iš pradžių...

Kaip aš atradau savanorystę? Prieš įsitraukiant į savanorišką veiklą, buvau krepšininkė ir nieko savo gyvenime nemačiau išskyrus krepšinio kamuolį. Vieną nelemtą dieną patyriau rimtą traumą ir nebegalėjau sportuoti. Man tai buvo didelis sukrėtimas, kurį laiką nesinorėjo apskritai nieko veikti. Po truputį pradėjau atsigauti ir nusprendžiau save išbandyti savanoriškoje veikloje. Ji man taip patiko, kad visa galva pasinėriau į gero darymą kitiems.

Su DofE apdovanojimų programa mane supažindino nuostabi mano mokyklos mokytoja Viktorija Kasperiūnienė. Apdovanojimai man padėjo atrasti save tarsi iš naujo. Įvairios veiklos, kurias reikia atlikti norint gauti ženklelį, man iš pirmo žvilgsnio pasirodė neįmanoma misija. Taip buvo todėl, nes aš buvau save uždariusi tik krepšinio aikštelės ribose ir tikrai net nebandžiau atrasti kitų užsiėmimų. O savanorystė…. atrodė, kad tikrai niekada gyvenime! Tad ir programą pradėjau su viena mintimi galvoje: „Na, nepatiks - išeisiu…“ Bet kai pirmą kartą pabandžiau, visos tokios mintys išnyko kaip dūmas. Nuostabus jausmas, kai žmogus už tavo suteiktą pagalbą tiesiog pasako nuoširdų "ačiū". Tada negali nustoti šypsotis ilgą laiką!

 

Niekad nebūčiau įsivaizdavusi, jog mano gyvenimą taip pakeis dalyvavimas DofE apdovanojimuose. Norėjau naujovių, tad tobulintiną įgūdį pasirinkau visai kitokią veiklą, nei esami mano hobiai. Vietoj sporto pasirinkau meną. Pirmiausia bandžiau groti gitara (siekdama bronzos ženklelio), nes tai buvo viena iš mano senų svajonių. Pradžioje užsibrėžiau tikslą - išmokti sugroti vieną kūrinį, bet jį pasiekusi pastebėjau, kad ši veikla „neprilipo“ prie manęs. Kitas įgūdis, kurį pasirinkau siekdama sidabro – fotografija. Šioje veikloje tikslų neturėjau, jie tiesiog atsirado savaime… Kai tik pradėjau fotografuoti, net neįsivaizdavau, kad tai taps mano gyvenimo aistra. Dabar aš nebepaleidžiu fotoaparato iš rankų. Norėčiau ir toliau sieti savo gyvenimą su fotografija. Galbūt tai bus tik hobis, o gal tai taps ir mano darbu. Pagyvensim, pamatysim…

 

Apdovanojimų nauda, tiesa, nesibaigia vien tik dalykais, kurie yra reikalingi gauti ženkleliui. DofE apdovanojimai suteikia drąsos įvykdyti kitus savo tikslus ir išbandyti save daugelyje įvairių sričių, apie kurias galbūt bijojai net pasvajoti… Pavyzdžiui, aš visada žavėjausi motociklais ir tik dalyvaudama apdovanojimuose sukaupiau drąsos ir išlaikiau motociklo teises. Ši transporto priemonė tarsi išlaisvina žvėrį, tūnantį manyje. Tas greitis, adrenalinas… Kartą paragavęs negali sustoti, tad jau dabar aš planuoju sulaukusi aštuoniolikos metų laikyti galingesnio motociklo teises. Tad taip ir kiekvienam apdovanojimai gali padėti išlaisvinti save iš rėmų, sukurtų aplinkinių ar pačio savęs. Išsilaisvinus užplūsta nuostabus jausmas, nes išmoksti priimti save tokį, koks esi,  ir pažvelgi į pasaulį „kitomis akimis“.

 

Savanoriavimas ne tik pakeitė mano gyvenimą, bet ir požiūrį į jį. Tai man padėjo suprasti, kad patirta trauma nebuvo mano žlugimas, o tik galimybė keistis, tobulėti ir tapti tikra asmenybe. Ši programa suteikė man drąsos, tikėjimo savimi ir savo sėkme, padėjo atrasti naujų aistrų ir pomėgių. O ką jau bekalbėti apie nuostabią galimybę išvykti į tarptautinį žygį Suomijoje, iš kurio parsivežiau daug įspūdžių, patirties ir susiradau naujų draugų, su kuriais ryšius palaikau dar iki dabar. Ten nuvykusi privalėjau nugalėti nepasitikėjimą savimi kalbėti angliškai ir pradėti laisvai bendrauti su, galima sakyti, visai nepažįstamais žmonėmis. Jei kas nors man leistų pakartoti tas dešimt dienų Suomijoje, sutikčiau net nedvejodama.

 

Kiekvienam jaunam žmogui aš tikrai siūlau išbandyti DofE apdovanojimus. Galiu užtikrinti, kad jie suteiks tiek daug, kad net žodžiais neįmanoma apsakyti. Šioje mano istorijoje yra tik nedidelė dalis to, ką man davė apdovanojimai, nes iš tiesų galėčiau apie tai pasakoti valandų valandas. Nors šiuo metu mano tikslas - pasiekti aukso ženklelį, bet tvirtai žinau, kad tuo savanoriška veikla tikrai nesibaigs. Aš noriu savanoriauti ir toliau - jau planuoju pabaigusi mokyklą imti „gap year“ ir keliems mėnesiams išvažiuoti savanoriauti į kitą šalį.

Pradėdama dalyvauti DofE apdovanojimų programoje aš rizikavau, bet tikrai to nesigailiu! Man labai pasiekė!

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame