Programos istorija

DofE apdovanojimų programa buvo sukurta 1956-ais metais, bendradarbiaujant karalienės Elžbietos (HRH Queen Elizabeth) vyrui Edinburgo hercogui princui Filipui (Prince Philip) ir vokiečių edukologui Kurt Hanui (Kurt Hahn).

Po antrojo pasaulinio karo jaunuoliai Didžiojoje Britanijoje mokyklą baigdavo 15-os metų, o kadetų mokykla juos priimdavo tarnystei tik nuo 18-os. Taigi, tris metus jaunuoliai dažniausiai praleisdavo tiesiog gatvėje, neturėdami kuo užsiimti. Stebint situaciją šalyje Edinburgo hercogui Princui Filipui kilo mintis sukurti programą, padedančią jauniems žmonėms atrasti prasmingas laisvalaikio užimtumo veiklas.  
 

Edinburgo hercogas princas Filipas aplanko jaunuolius, besirengiančius žygiui (1970-ieji).

 
Padedamas vokiečių edukologo Kurt Hahn, kuris buvo aistringas mokymosi iš patirties propaguotojas, Princas Filipas sukūrė pilotinę The Duke of Edinburgh’s Award programą. Programos esmė - holistinis jaunimo ugdymas, suteikiantis praktinių įgūdžių įvairiose gyvenimo sferose ir įgalinantis jaunimą lanksčiai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų. Lordas John Hunt tapo pirmuoju programos direktoriumi. 
 
Lordas John Hunt, pirmasis DofE programos direktorius, žygio į Everesto viršukalnę metu.
 
1980-ais metais programa įgavo tarptautinį pavadinimą - The Duke of Edinburgh’s International Award, nes sparčiai išplito visame pasaulyje. Nors iš pradžių programa buvo vykdoma Didžiosios Britanijos mokyklose, sukaupta patirtis padrąsino plėsti ją į kitų šalių mokyklas bei su jaunimu dirbančias organizacijas, tad veikla greitai išplito į buvusias Didžiosios Britanijos kolonijas. Dėl programos įvairiapusiškumo ją buvo įmanoma integruoti į įvairias kultūras ir visuomenes. 1966 metais programa jau buvo vykdoma 22 šalyse, joje galėjo dalyvauti vaikinai ir merginos nuo 14 iki 24 metų. 1988 metais įkurta programos asociacija, įtvirtinusi tarptautinės priemonės statusą. Šiuo metu programoje dalyvauja daugiau nei 140 pasaulio šalių, ji pasiekia apie 1 milijoną jaunuolių kasmet. 
 
Lietuva apie programą pirmą kartą išgirdo 1990-ais metais, kuomet programą pirmą kartą pristatė Britanijos gynybos atašė Col Nigel Lang. Vėliau, padedant "The Tiltas Trust" fondui, buvo pradėtas pilotinis projektas dviejose Lietuvos mokyklose: Velžio ir Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje (beje ten programa vyksta iki šiol). Mokyklų mokiniai labai greitai įsitraukė į programą, pastebėjus jos akivaizdžią naudą nuspręsta programą plėtoti. 
 
2006-ųjų spalį karalienės Elžbietos vizito Lietuvoje metu programa buvo oficialiai pradėta. Princas Filipas Didžiosios Britanijos ambasadoje surengtoje šventėje, iškilmingai įteikė pirmuosius ženklelius, o VU botanikos sode, bendraudamas su programos dalyviais, pasodino atminimo medelį. Programą, tuo metu vadintą "Tarptautiniais jaunimo apdovanojimais", ilgą laiką koordinavo "Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra". 2014 m. programos koordinavimo teisę perėmė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, jai skirtas Švietimo ir mokslo ministerijos dalinis finansavimas.
 
2006 m., karališkojo vizito Lietuvoje metu, princas Filipas pradėjo programą Lietuvoje. 

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame