Kaip pradėti dalyvauti programoje?

Jei nori dalyvauti programoje - susisiek su artimiausia DofE apdovanojimus vykdančia organizacija ir užsiregistruok. Sumokėjęs programos mokestį gausi prisijungimą prie elektroninio dalyvio portfelio ir nuotykiai prasidės!

Prieš ieškodamas artimiausios DofE apdovanojimų organizacijos, atsakyk į 5 trumpus klausimus ir pasitikrink, ar tau tikrai leidžiama dalyvauti programoje:

Ar atitinki reikalavimus amžiui?

DofE apdovanojimuose gali dalyvauti visi jauni žmonės nuo 14-os iki 24-ių metų. Sidabro ženklelio siekimas yra sudėtingesnis, todėl leidžiama dalyvauti jaunimui nuo 15-os metų, aukso ženklelio siekiama nuo 16-os metų. Tam tikrais atvejais daromos išimtys, jei esi tik keliais mėnesiais jaunesnis ir norėtum programą vykdyti kartu su savo klasiokais ar draugais. Tačiau dėl to visuomet būtina pasikonsultuoti su nacionaline agentūra.

Taip, aš atitinku reikalavimus dalyvių amžiui

Ar žinai, ką reiškia dalyvavimas programoje?

DofE apdovanojimai skatina visapusišką tobulėjimą, todėl programą sudaro net kelios skirtingos dalys. Visose šiose dalyse reikia išsikelti tobulėjimo tikslus. Siekinat bronzos ir sidabro ženklelių tikslų siekiama įgūdžių, paslaugų, aktyvios veiklos ir žygių dalyse. Aukso lygmenyje yra ir penkta papildoma veikla - rezidavimo projektas, kuomet reikės praleisti mažiausiai 5-ias dienas be savo šeimos ir draugų.

Daugiau informacijos apie programos dalis rasite čia

Taip, žinau apie ką yra DofE programa

Ar žinai apie skirtingus programos lygius?

DofE apdovanojimai yra kelių lygių, todėl dalyviai gali pasirinkti jiems tinkamiausią. Kiekvienas lygis reikalauja vis daugiau laiko ir įsitraukimo, todėl mes skatiname neskubėti ir pradėti nuo bronzos. Pradėti nuo bronzos lengviausia, nes dalyvavimas programoje trunka kiek daugiau nei pusę metų. Įdomesnis, tačiau kartu ir sudėtingesnis, yra sidabro lygmuo. Sidabro siekimas užtrunka daugiau nei metus, nors bronzos ženklelio turėtojams daroma išimtis - jiems užtenka dalyvauti 6 mėnesius. Aukso lygmuo yra išskirtinis. Dalyvavimas aukso lygmens programoje trunka net 18 mėnesių! Šiame lygmenyje gali dalyvauti tik vyresni nei 16-os metų asmenys.

Daugiau informacijos apie programos lygius rasite čia

Taip, aš žinau kiekvieno programos lygmens reikalavimus

Ar žinai, kokiomis veiklomis gali užsiimti?

DofE apdovanojimai sudaro sąlygas kiekvienam dalyviui pasirinkti patinkančias veiklas, kurios svarbios jam pačiam. Žinoma, tai labai priklauso nuo veiklos, kuri įmanoma tavo gyvenamoje aplinkoje. Kokias veiklas galėtum pasirinkti tau patars DofE organizacija, tačiau visuomet verta apie tai pagalvoti ir pačiam.

Daugiau informacijos apie programos dalis rasite čia

Taip, aš jau turiu keletą idėjų, kokiomis veiklomis galėčiau užsiimti

Ar tau pakaks laiko ir užsispyrimo?

DofE apdovanojimai reikalauja ilgalaikio įsipareigojimo ir pasiryžimo. Visos programos veiklos reikalauja laiko ir turėtų kelti iššūkius. Šie iššūkiai padės geriau pažinti save, todėl įsitikinsi, kad gali pasiekti daugiau daugiau nei įsivaizdavai iš pradžių.
Kaip turbūt jau žinai, bonzos ženklelio siekimas trunka 6 mėnesius, sidabro - 12, o aukso - 18 mėnesių.

Įgūdžių, aktyvios veiklos ir paslaugų dalys reikalaus mažiausiai vienos valandos laiko per savaitę net keletą mėnesių (vis daugiau, priklausomai nuo dalyvavimo lygmens). Tu gali vykdyti visas vieklas iš karto arba nuosekliai vieną po kitos, tačiau nepamiršk, kad kiekviena iš jų (net ir žygis gamtoje) reikalauja pasiruošimo!

Kiek laiko truks tavo veikla - nuspendi pats, nes tik tu geriausiai žinai kaip spračiai tobulėji. Dalyvavimas DofE apdovanojimuose - ne lenktynės, todėl skubėti neverta. Dalyvaujant DofE apdovanojimuose tau nereikia varžytis su kitais, tereikia nugalėti save patį - parodyti atkaklumą, ištvermę ir nuolatinį progresą.

Taip, aš žinau kiek trunka dalyvavimas programoje ir galiu skirti tiek laiko

Puiku, tai pradėkime!
Susirask artimiausią DofE organizaciją ir pranešk, kad nori dalyvauti!

DofE apdovanojimus vykdančių organizacijų žemėlapis

Nepavyko rasti organizacijos arti savo gyvenamosios vietos?
Nenusimink!

Papasakok savo mokyklos mokytojui apie programą. Jei tavo mokykla nuspręs tapti DofE apdovanojimus vykdančia organizacija, tu galėsi joje dalyvauti kartu su kitais mokyklos mokiniais. Taip pat gali pasikalbėti su tau žinomų nevyriausybinių organizacijų vadovais ar savanoriais - galbūt jie norėtų įgyvendinti programą? Patark jiems daugiau sužinoti apie tai ir apsilankyti interneto tinklapyje
www.dofe.lt.

Jei reikėtų mūsų pagalbos, nedvejodamas rašyk el. paštu apdovanojimai@lvjc.lt arba skambink mums telefonu
+370 685 85636.

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame