8 patarimai jaunimui siekiančiam daugiau net ir socialinės izoliacijos sąlygomis

8 patarimai jaunimui siekiančiam daugiau net ir socialinės izoliacijos sąlygomis

11. balandžio 2020

Naujienos

Tarptautinė DofE programa jaunimui neabejoja, kad ne visas mokymasis vyksta klasėje, kad ir kaip tai beskambėtų šių dienų kontekste. Iš esmės, didžiausias gyvenimo pamokas galima išmokti mažiausiai tikėtinose vietose ar situacijose. Šios idėjos dar niekada nebuvo tiek aktualios, kiek aktualios yra dabar.

Kitoks, sudėtingesnis metas šiuo metu visiems ir jei Tu esi vienas iš 1,5 milijardo jaunų žmonių, kuriuos paveikė mokyklų uždarymas dėl COVID-19, Tu irgi patyrei, kaip viskas pasikeitė taip greitai.

Tačiau šį nelengvą laiką galima skirti sau. DofE programa, turėdama daugiau kaip 60 metų patirtį, padedanti jauniems žmonėms atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje, suteikia jaunimui galimybę mokytis ne tik tradiciniu būdu. Tam, kad būtume pasiruošę įvairiems gyvenimo iššūkiams, kurių nesuplanuosi iš anksto, pravartu ugdytis atsparumo ir prisitaikymo kompetencijas. Tuo pačiu yra reikšminga gebėti spręsti problemas ir tinkamai komunikuoti. Naudinga turėti universalius įgūdžius, kad galėtume drąsiai pasitikti įvairias situacijas, kitaip tariant, tapti #worldready!

Taigi, ką galime padaryti šiandien, kad būtume pasiruošę šių dienų ir rytojaus iššūkiams? Žemiau skaitykite keletą patarimų nuo ko pradėti.

Pažiūrėk savo vidun

Dabar tinkamiausias metas paklausti savęs – o kas mane „veža“? Kas motyvuoja? Ką veikdamas pamiršti kur mobilusis? Kas Tave gąsdina? Kas įkvepia? Kuo esi susidomėjęs? Ką visada norėjai išbandyti, bet niekada iki šiol nepabandei? Nėra geresnio laiko, kaip pažvelgti į save ir atsakyti į klausimą, kas yra tai, ką norėčiau daryti. Dabar.

Išsikelk iššūkį arba iššūkių

Ką norėtum būti pasiekęs, išmokęs, išbandęs, kai gyvenimas grįš į normalias vėžes? Mesk sau iššūkį – pagalvok kas Tave įkvepia ir imkis to nedelsdamas. Ar yra kažkas, ką norėjai patobulinti? Gal tai užsienio kalba, o gal ta pusiau perskaityta knyga vis laukia? O gal dabar metas pasidomėti programavimu? O gal atsidaryti YouTube ir išmokti pasidaryti makiažą? Pats svarbiausias dalykas yra tai, kad Tavo iššūkis yra Tavo – būtent tai, ko Tu pats nori. Ir tik pats prieš save gali jį „atsiskaityti“.

Daugiau judėk

Prisimink – būti fiziškai aktyviam – labai svarbu, ypač kai tiek laiko leidžiame namuose, todėl bent kartą per dieną pajudėk. Nesvarbu ar tai darysi YouTube video klasėse, ar vaikščiosi, ar šoksi pagal mėgstamiausią muziką, tačiau tai daryk reguliariai – taip išlaikysi gerą fizinę ir emocinę savijautą.

Dalinkis su kitais

Skirk laiko savanorystei, yra daug saugių veiklų ir būdų, kaip Tu gali būti naudingas savo bendruomenei šiuo metu, pvz., bendravimas telefonu su vienišais bendruomenės nariais, pagalba įvairiose organizacijose, kurios skirsto ir dalina maistą nepasiturintiems, pagalba mokytis kitiems, naudojantis vaizdo skambučiais, visuomenės informavimo lankstinukų, skrajučių kūrimas, siekiant užtikrinti saugos ir sveikatos pranešimų gavimą ir daugelis kitų veiklų.

Įgyk naują įgūdį

Išmok naujos kalbos pradmenis, o gal siūti? Gal ta gitara kampe prašosi, kad pagrotum? Išmok ką nors naujo - bus smagu.

Planuok ateitį

Susiplanuok ką veiksi kai visa ši pandemija bus praeityje. Gal išeisi į nuotykių žygį? O gal kopsi į kalną? Galbūt pasirinksi kitokią savanorystės formą? Susiplanuok ką veiksi ateityje, kruopščiai apgalvok viską ir kai jau bus galima – liks tik maloniai įgyvendinti.

Nepasiduok!

Neišvengiamai bus dienų, kai atrodys visko per daug, per sunku, ateis nusivylimas ir tikrai nesinorės nuversti kalnų. Tą dieną bus pakankamai jei išlipsi iš lovos.  Bet nepasiduok, Tu gali. Neleisk, kad susikurti planai ir iššūkiai liktų akmenimis kišenėse – judėk į priekį. Kaip ten sako – susikaupi ir padarai. Paskui, kai iššūkis bus įveiktas, pasididžiavimo savimi jausmas bus labai saldus.

Padaryk viską „oficialiai“

Užsiregistruok į DofE – tapk oficialiu DofE dalyviu iš išnaudok šį laiką prasmingai – augindamas savo asmenybę. Pasitikrink ar Tavo mieste ar mokykloje veikia DofE: DofE organizacijos

O jei neveikia, informuok pačią šauniausią mokytoją ir pakviesk pasidomėti DofE ir jos įgyvendinimu mokykloje: Kaip pradėti DofE mokykloje

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame