Baigiau DofE programą, kaip tai panaudoti?

Baigiau DofE programą, kaip tai panaudoti?

3. lapkričio 2020

Naujienos

Sveikiname! Tai tikras pasiekimas, pripažįstamas tarptautiniu mastu – tikrai yra kuo didžiuotis! Tikriausiai tau kilo klausimas – o ką man daryti su apdovanojimu? Kaip tai gali padėti ruošiantis studijoms ar žengiant į darbo rinką?

Kai kuriose šalyse DofE sertifikatas gali suteikti papildomą balą ar jo dalį stojant į universitetą (Lietuvoje šiuo metu nesuteikia), todėl jei planuoji studijas užsienyje ir universitetas, kuriame ketini studijuoti, į tai atsižvelgia – puiku, laikyk sertifikatą saugiai ir pateik, kai ateis laikas.

Kita vertus, tu visada turi galimybė aprašyti dalyvavimo DofE programoje patirtį kaip priedą prie kitų svarbių dokumentų, aplikuodamas bet kur. Arba kalbėti apie šią patirtį motyvacinio pokalbio ar darbo pokalbio metu. Pateiksime kelis patarimus, kaip geriausia atskleisti DofE patirtį. Patarimai šgryninti bendraujant su DofE programą baigusiais jaunais žmonėmis iš viso pasaulio:

  • Būk pasiruošęs paaiškinti kas yra DofE. Nepaisant to, kad DofE yra plačiai pripažįstama pasaulyje, daugybė žmonių iki galo nesupranta kas tai. Kai kur žmonės mano, kad programa apima tik žygius gamtoje arba tik savanoriškas paslaugas bendruomenei.
  • Atskleisk įgytą patirtį. Dalyvaudamas DofE įgijai platų spektrą įgūdžių ir kompetencijų, pastiprinai ar susiformavai asmeninį požiūrį, galbūt net pakeitei elgesį. Apgalvok ko išmokai iš kiekvienos programos dalies ir tai atskleisk.
  • Atsakyk sau, kaip DofE padėjo būti #WORLDREADY (pasiruošusiu pasauliui). Tyrimai rodo, kad DofE programa padeda įgyti žemiau išvardintus įgūdžius ir kompetencijas. Pagalvok, kurias įgijai tu:

·      Pasitikėjimą savimi

·      Emocijų valdymą

·      Atsparumą ir ryžtą

·      Kūrybiškumą ir prisitaikymą

·      Problemų sprendimą ir planavimą

·      Pilietiškumą 

·      Tarpkultūrinę kompetenciją

·      Asmeninę ir socialinę gerovę

·      Komunikacinius įgūdžius

  • Struktūruok savo mąstymą. Kokias veiklas įgyvendinai? Kokių įgūdžių įgijai, kaip keitei savo elgesį ar požiūrį įgyvendindamas veiklas ir siekdamas tikslų? Kaip visa tai galėtum susieti su norima pozicija, jei tai darbo pokalbis, arba su studijomis, kurias pasirinkai?
  • Kas išskiria tave iš kitų? Galbūt tavo pasirinkta savanoriškų paslaugų dalis labai siejasi su tuo ką toliau nori veikti gyvenime? Atskleisk savidiscipliną, laiko planavimo ar organizacinius įgūdžius. Geras pavyzdys – žygis. Neabejotinai turėjai galimybę patobulinti komunikacinius įgūdžius, atskleisti problemų sprendimo, darbo komandoje gebėjimus. Jei ieškaisi darbo – šie gebėjimai padės tau rasti bendrą kalbą su būsimais kolegomis. Tu jau turi patirties, kaip kartu įveikti iššūkius.
  • „Parduok save“. Gal tai nėra labai paprasta, tačiau tu turi pateikti save iš geriausios pusės, tačiau išvengiant arogancijos. Žmogui, kuris skaitys tavo gyvenimo aprašymą, reikia pateikti save naudojant tokius raktinius žodžius, kai „pasiekiau“, „įgyvendinau“, „atlikau“ ir pan. Čia svarbu nepersistengti, kaip minėta, išvengti arogancijos. Būtina turėti įrodymų kiekvienam parašytam teiginiui, pagrįsti pavyzdžiais.
  • Kas iš to? Pasirengęs gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką ar kitos formos kreipimąsi į būsimą darbdavį ar atsakingą asmenį universitete, kritiškai peržiūrėk tai ką pasirašei. Jei pačiam nekyla klausimų – „o tai kas iš to?“, reiškia darbas atliktas tinkamai. Jei kyla toks klausimas, gal verta išbraukti tą sakinį arba praplėsti? Visada galima paprašyti, kad DofE vadovas paskaitytų tavo pasirašytą tekstą ir suteiktų grįžtamąjį ryšį. Jei darysi pakeitimus – dar kartą paprašyk, kad kas nors peržiūrėtų tekstą, taip būsi tikras, kad neliko klaidų.
  • Prisimink, kad geriausia rašyti trumpai ir paprastai, naudojant kalbą, kokią naudoji įprastai.
  • Būk pačia mieliausia savo paties versija, bet būk savimi. Kai įmonės samdo darbuotojus, jie tuo pačiu samdo žmogų, kuris su jais praleis labai daug laiko, todėl jei per interviu būsi savimi ir pakviestas dirbti pritapsi prie bendros įmonės kultūros – visi bus patenkinti, jei interviu metu nebūsi savimi, atėjęs dirbti gali ir nepritapti, o tokiu atveju, nesinorės ir pačiam būti ten, kur nemalonu.
  • Būk nuoširdus. Nepervertink savo pasiekimų. Prisimink, kad tikėtina, daugiau išmokai iš klaidų, kurias padarei, pavyzdžiui, žygio metu, negu tada, kai viskas ėjosi kaip per sviestą. Būk pasiruošęs kalbėti ir apie tokias pamokas.

 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame