DofE jaunimo komanda atvyksta

DofE jaunimo komanda atvyksta

4. rugsėjo 2015

Naujienos

Jau rugsėjo mėnesį naujai suburta DofE jaunimo komanda pradeda savo veiklą – ženklelių siekiantys Edinburgo hercogo apdovanojimų programos dalyviai lankysis Lietuvos mokyklose ir pristatys DofE programą jų mokiniams.

Į nacionalinį DofE programos biurą besikreipiančių jaunų žmonių skaičius nuolatos didėja ir šių metų vasarą pasiekė piką. Jauni žmonės kreipiasi teiraudamiesi, kur galima vykdyti DofE apdovanojimų programą jų mieste ar miestelyje, o dažnu atveju, jei DofE programa jų regione nevyksta, patys inicijuoja jos pradžią. Tokiu būdu šiais metais programa jau buvo pradėta Rūdiškėse, Telšiuose, Anykščiuose.

„Jaunimo iniciatyvumas ir įsitraukimas mums nepaprastai svarbus. Neabejotinai, tos mokyklos, kurios pradėjo programą paprašytos savo mokinių ir paskyrė mokinių rekomenduotą mokytoją tapti DofE vadovu, vertina mokinių nuomonę ir yra linkusius žiūrėti į juos, kaip į savarankiškas asmenybes. Lygiavertis santykis ir tarpusavio dialogas tarp mokytojų ir mokinių yra svarbus DofE programos komponentas, todėl neabejoju, kad įgyvendindamos programą jos patirs sėkmę.“ – teigia programos kokybės vadovas Žilvinas Mažeikis.

Didėjant į nacionalinį apdovanojimų centrą skambinančių jaunų žmonių skaičiui, biuro darbuotojai kreipėsi į esamus programos dalyvius, prašydami padėti naujai prie programos prisijungusioms organizacijoms. Rugpjūčio pabaigoje buvo suburta iniciatyvių jaunuolių komanda, kurie ne tik nori dalyvauti DofE apdovanojimų programoje, tačiau ir džiaugiasi galėdami padėti ją atrasti kitiems jauniems žmonėms.

„Padėti bendraamžiams ne tik smagu, bet ir naudinga man pačiai. Tai darydama galiu tobulinti savo viešo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti savo kūrybiškumą“ – sako Patricija Meškovskaja siekianti bronzos ženklelio Jono Pauliaus II gimnazijoje

Trijų dienų mokymų metu jaunimas turėjo galimybę artimiau susipažinti su DofE apdovanojimų programos istorija ir principais, mokytis rašyti straipsnius ir efektyviai pristatyti programą bendraamžiams. 

Pragrindinės DofE  jaunimo komandos narių veiklos:

  • Interaktyvių pamokų vedimas mokyklose, kurios ketina įgyvendinti DofE programą;
  • Dalyvavimas DofE informacinių taškų veikloje: programos pristatymas įvairiuose miesto renginiuose, festivalių metu;
  • Pagalba DofE vadovams naudojantis elektronine DofE platforma;
  • DofE dalyvių konsultavimas, šiems renkantis programos veiklas;

 

„Tris dienas linksmai leistas laikas buvo prasmingas, nes visos užduotys buvo orientuotos į dalyvių poreikius. Ką veikėme? Buvo ir orientacinis, viešo kalbėjimo praktika, įvairūs komandiniai žaidimai, darbas su elektronine platforma– veiklos, kuriose teorija mažai ką galėjo pagelbėti. Visas užduotis vykdėme praktiškai ir tai leido ne tik suprasti, bet ir pajausti, kaip vyks savanorystė DofE jaunimo komandoje.“ – įspūdžiais po renginio dalinosi Kamilė Kuktaitė iš Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos

 

Pasitikrink, ar DofE apdovanojimai vyksta tavo mieste!

Dar nevyksta? Pasikviesk DofE jaunimo komandą į savo mokyklą! Rašyk: apdovanojimai@lvjc.lt

 

Informaciją parengė Gabrielė Dambrauskaitė iš KTU inžinerijos licėjaus

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame