Ernesta Prišmont: „Išpildžiau vieną didžiausių svajonių – joti žirgu“

Ernesta Prišmont: „Išpildžiau vieną didžiausių svajonių – joti žirgu“

27. kovo 2020

Naujienos

Kovo 14 d. DofE Instagram istorijoje paskelbėme rašinių konkursą, kuriame kviečiam rašyti, kaip DofE padeda/padėjo jums atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kitaip tariant, kaip padeda būti #worldready! Rašinių, kartu su nuotraukomis iš DofE veiklų, laukiame iki kovo 30 d. (imtinai) e. p. apdovanojimai@lvjc.lt Iš atsiuntusių rašinius, išrinksime 5 žmones, kuriems padovanosime metalinę DofE gertuvę. Savo mintimis su mumis pasidalijo Ernesta Prišmont iš Vilniaus! Ernesta turi DofE bronzos ženklelį ir siekia sidabro.

Mano vardas Ernesta, esu iš Vilniaus. Visada buvau pirmūnė, kuriai rūpėjo vien mokslai, knygos bei truputis meno. Tikėjau, kad darau labai daug ir niekam, išskyrus mokslus, neturiu laiko. Maniau esanti pavyzdinga mokinė ir, kad to gyvenime pakaks. Buvau uždara ir nedrąsi, vengiau visokių renginių bei visko, kas nauja. Vieną dieną, vienas nedidelis sprendimas, pakeisiantis mano gyvenimo būdą, po kurio laiko žymiai pakeitė mane.

Tą dieną mano anglų kalbos mokytoja Ana pasiūlė man ir draugei dalyvauti DofE apdovanojimų programoje ir siekti bronzos. Gal tuomet nesupratau, kokią reikšmę ši apdovanojimų programa turės mano gyvenime, bet sutikau. Pradžioje labai abejojau ir netikėjau, kad nueisiu toli, bet vėliau supratau, kad DofE tai nuostabi galimybė atrasti savyje naujus gebėjimus ir talentus, pasibandyti naujoje srityje. 

DofE apdovanojimų programos dėka susipažinau su savanoryste, įgavau daug naujų įgūdžių. Pernai siekdama bronzos savanoriavau ,,Maisto Banke", šiemet žirgyne. Savanorystė išmokė nevengti kontakto su žmonėmis bei išugdė norą dirbti. Ši programa taip pat labai pakeitė mano požiūrį į pasaulį, bei paskatino siekti savo tikslų. 

Be DofE programos niekad nebūtų išsipildžiusi viena didžiausių mano svajonių, tikriausiai niekad nebūčiau pabandžiusi joti žirgu. O dabar nėra ne dienos, kai nebūčiau pagalvojusi apie šiuos nuostabius gyvūnus. Taip pat supratau, ką reiškia nepasiduoti, mano atveju tai - nukritus nuo žirgo atsistoti, sėstis atgal į balną ir joti toliau - ir perkeltine, ir tiesiogine prasme. Išmokau kovoti su tinginyste bei motyvacijos trūkumu. 

Siekiant bronzos nuolat ramybės nedavė toks klausimas: ,,O kas jeigu nepavyks?". Dabar suprantu, kad nepavyktų tik tuo atveju, jeigu nebandyčiau. O kiek gerų emocijų bei satisfakcijos gavau, kai supratau, kad pavyko, pasiekiau tikslus ir rankoje laikau tai liudijantį ženklelį.

Pernai sėkmingai baigiau DofE bronzą, dabar siekiu sidabro. Skaitydama savo pirmuosius bronzos įrašus ORB platformoje, suprantu, kaip ,,išaugau". Suprantu, kad buvo verta. Labai džiaugiuosi esanti šios nuostabios programos dalyvė, už tai esu labai dėkinga mano DofE vadovei Anai, kuri visad tiki ir padeda.

Ačiū.

 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame