Estela Marcinkevičiūtė: „Ką man suteikė DofE programa“

Estela Marcinkevičiūtė: „Ką man suteikė DofE programa“

5. balandžio 2020

Naujienos

Neseniai skelbėme rašinių konkursą, kuriame kvietėme DofE dalyvius atskleisti, kaip DofE padeda/padėjo jiems atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kitaip tariant, kaip padeda būti #worldready! Savo mintimis su mumis pasidalijo Estela Marcinkevičiūtė iš Vilniaus r. Pagirių! Estela turi DofE bronzos ir sidabro ženklelius, šiuo metu siekia aukso!

Vieną kartą per metus žmogus nuoširdžiai tampa svarbus – per savo gimtadienį. Skamba gausybė sveikinimų, linkima laimės, džiaugsmo, sveikatos, sėkmės. Automatiškas žodžių pyškinimas virsta mechanizmu, kartojamu per kiekvieną sukaktį. Akimirką suklūstu ir susimąstau apie visus linkėjimus, išsakytus ir išklausytus per neilgą beveik 18-ka  metų trunkantį gyvenimėlį. Sukirba mintys, kas mano gyvenime yra laimė, džiaugsmas, sveikata ir sėkmė. Iš pasąmonės išnyra keturių raidžių vedinys – DofE. Šiame pavadinime telpa tiek daug: dangiški Lietuvos kraštovaizdžiai, atsakomybė už save ir kitus, stiprinami valios raumenys, atidaromas platus langas į pasaulį. Ir tai dar ne pabaiga. Štai tie gimtadienių palinkėjimai, kuriuos DofE padėjo įgyvendinti.

 

Laimės!

Viena išmintinga mano mokyklos mokytoja yra pasakiusi, kad laimė – ne maistas ar miegas, nes ir gyvūnai gali pajusti tokią neva laimę. Tikroji žmogaus laimė – įveikti sunkumą, išspręsti uždavinį, priversti protą dirbti ir sulaukti pasitenkinimo įvykdžius siekį. Tada gyvenimas tampa prasmingas. Šie žodžiai tinka DofE. Ne kartą, vykdant veiklas, reikėdavo perlipti savo ribas ir save įveikti. Kai, atrodo, jau nebegali tobulinti gitaros įgūdžių, nes kiek galima groti tą pačią eilutę ir vis tiek neišeina, susiimi ir padarai. Arba vadovaujant skyriui „Jaunimiečių“ organizacijoje, savanorystės veikloje, regis, kad nuo įtampos ištiks nervinis tikas, vis tiek sėkmingai sukoordinuoji renginį ir po jo plūsta dėkingi žmonės, žavėdamiesi jauno žmogaus polėkiu. Tokiais momentais – atoslūgiais suprantu, ką reiškia žmogaus, mąstančio ir veikiančio individo, laimė.

 

Džiaugsmo!

Kai siekiau bronzos, savanoriavau parapijos vaikų dienos centre. Nustebau, kiek mažai tereikia tyram vaiko džiaugsmui: gaudynių po atviru dangum, laimėto saldainio loterijoje ar bendros nuotraukos pašėlusia veido išraiška. Mintims užklydus į anuos laikus, suvokiu, kad nėra nieko didingesnio už tas mažas nuoširdžias akimirkas. Viena valanda per savaitę gali užkrauti pozityvumu ir paprastumu visai savaitei. Vaikai išmokė mane į pasaulį žvelgti paprasčiau, šypsotis ir juoktis dažniau. Mažųjų krykštavimas ir mane pačią pavertė džiaugsmingesne ir dėkingesne pasauliui. Dėkinga jaučiuosi ir už tai, jog kartu su DofE patyriau pažinimo džiaugsmą. Įgūdžių veiklai skaitau didžiojo rusų klasiko A. P. Čechovo kūrybą originalo kalba. Ši patirtis leidžia suprasti, kad ir pati galiu analizuoti kūrinius, pagauta azarto, ieškoti recenzijų, nagrinėtis autoriaus gyvenimo laikotarpį. Pasiutusiai smagu skaityti ir suvokti, kad grožiniai pasakojimai – autoriaus gyvenimo atspindys, susieti apysaką su Čechovo biografijos faktais. Nors ir sunkiai, bet rusų literatūros klodai man atveria savo žavesį.

 

Sėkmės!

Būtent čia norėčiau sulėtinti tempą ir pakvieti pažvelgti į JAV istoriją. Šis istorinis momentas įvyko šviesią 1963 metų vasaros dieną Baltųjų Rūmų Rožių sode. Tuometis JAV prezidentas Džonas F. Kenedis nusileido pasveikinti susirinkusių jaunųjų lyderių iš jaunimo programos. Prezidentas paspaudė ranką 16-mečiui Bilui Klintonui, ateities Baltųjų rūmų šeimininkui, būsimajam JAV prezidentui. Šis kadras yra užfiksuotas ir pripažįstamas kaip vienas reikšmingiausių istorinių momentų. Įamžinta akimirka jaunajam Kenedžiui tapo postūmiu paskirti savo gyvenimą valstybės tarnybai ir siekti aukštumų. Sėkmingas sutapimas: aš irgi turiu labai panašią nuotrauką. Joje man irgi šešiolika ir per DofE rudens apdovanojimų programą, atsiimant sidabro ženklelį, spaudžiu ranką Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir Didžiosios Britanijos princui Edvardui. Jaučiausi pakylėta, „paaugusi keliais  coliais“. Supratau, kad proto galimybės gali atverti duris į privilegijuotųjų pasaulį. Kai kam gali atrodyti, kad mano sėkmė atsitiktinė, bet tik patvirtinu nusistovėjusią taisyklę, jog ji – atkaklaus ir nuoseklaus darbo vaisius. Žinoma, kad istorija linkusi kartotis, pasižiūrėsime, kam šįkart nusišypsos fortūna.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame