Interviu su verslininkais

Interviu su verslininkais

6. liepos 2014

Naujienos

Jaunimo nedarbo banga slūgsta, nors bedarbystė Lietuvoje vis dar siekia 11 procentų. Jaunų žmonių iki 25 metų, ieškančių pirmosios darbovietės, nedarbo lygis 2013-ųjų trečiąjį ketvirtį siekė net 23 procentus. Jaunieji DofE žurnalistai kalbino verslininkus ir domėjosi, pagal ką jie atsirenka būsimus darbuotojus ir kokių asmeninių savybių reikia norint kurti nuosavą verslą.

Ievos Mažeikytės kalbintas buriuotojas ir verslininkas Artūras Dargis teigia, kad jauni žmonės turi ne tik laukti pagalbos, bet ir parodyti iniciatyvą patys: „Didžiausia kliūtis jaunimui įsidarbinti – patirties stoka, kurios galima įgyti atliekant praktiką verslo įmonėse, per savanorišką veiklą ar tobulėjant neformalaus mokymosi programose. Svarbu tik patiems ieškoti šių galimybių“. Žinomas verslininkas mano, kad neformalaus ugdymo programos, kuriose reikia siekti savo užsibrėžtų tikslų yra ypač naudingos. „The Duke of Edinburgh‘s International Award programoje ugdomi laiko planavimo įgūdžiai, atkaklumo ir tikslo siekimo jausmas jaunimui tikrai padės ateityje, nes šios savybės yra labai svarbios pradedant savo verslą.“ – sakė Artūras Dargis.

Jam pritaria ir neseniai savo restoraną Vilniuje atidaręs verslininkas Tom Nicholson: „Net ėjimas į žygį su draugais yra vertinga patirtis darbo paieškose. Svarbu tik kaupti to įrodymus, kad prireikus galėtumėte pateikti darbdaviui.“

Tom‘as teigė gerai pamenantis, kad besimokydamas mokykloje dalyvavo The Duke of Edinburgh‘s International Award programoje ir ėjo į 40 kilometrų žygį pėsčiomis: „Tai buvo ilgiausias atstumas, kurį man buvo tekę eiti pėsčiomis. Atsimenu pūsles ant kojų ir pasitenkinimo jausmą, kad man pavyko tai padaryti. Dabar ir pats priimdamas darbuotojus, pirmenybę teikiu tiems, kurie yra dalyvavę šioje programoje, nes tai reiškia, kad jie yra atkaklūs ir siekia savo užsibrėžto tikslo.“

DofE programos savanorė Alina Kalvaitytė apklausė 10-ies Lietuvos įmonių vadovus ir klausė kokios asmeninės savybės yra svarbiausios vystant jų verslą. Rezultatai tokie: 

  • pasitikėjimas savimi ir optimizmas;
  • motyvacija ir noras tobulėti;
  • kūrybiškumas ir drąsa rizikuoti, išbandyti naujoves;
  • gebėjimas suburti žmones, juos uždegti, motyvuoti;
  • racionalus mąstymas ir sugebėjimas mokytis iš klaidų;
  • komunikabilumas, gabėjimas improvizuoti;

Džiugu, kad būtent šias savybes ir ugdo DofE apdovanojimų programa! 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame