Jovilė Rackevičiūtė: „Drąsa išbandyti svajonių profesiją”

Jovilė Rackevičiūtė: „Drąsa išbandyti svajonių profesiją”

14. balandžio 2020

Naujienos

Neseniai skelbėme rašinių konkursą, kuriame kvietėme DofE dalyvius atskleisti, kaip DofE padeda/padėjo jiems atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kitaip tariant, kaip padeda būti #worldready! Savo mintimis su mumis pasidalijo Jovilė Rackevičiūtė iš Vilniaus! Jovilė šiuo metu siekia bronzos ženklelio!

DofE programoje dalyvauju pirmus metus ir siekiu bronzos ženklelio. Jo siekdama pasirinkau savanoriauti specialiosios olimpiados programoje „Jaunieji atletai“, skirtoje supažindinti su sporto pasauliu sutrikusios raidos vaikus ir jų šeimas. Aš padedu treneriams vesti treniruotes negalią turintiems vaikais. Ši galimybė atsirado labai netikėtai, kai mano močiutė žurnalistė rašė straipsnį apie trenerę, kuri daro treniruotes negalią turintiems vaikams ir pasakė, kad trūksta savanorių. Kadangi mano svajonė yra užaugus tapti trenere ir kineziterapeute, sutikau su šiuo pasiūlymu. DofE programos dėka aš savanoriaudama galiu jau dabar ir praktiškai išbandyti savo svajonę.

Kiekvienoje treniruotėje bendrauju ir žaidžiu su vaikais, pati juos išmokau naujų žaidimų ir pratimų. Kadangi lankau lengvąją atletiką, dažnai per šias treniruotes vaikams duodu bėgioti arba kitų užsiėmimų, susijusių su lengvąja atletika. Išmokstu ne tik kaip vesti treniruotes, bet ir kaip reikia su vaikais bendrauti. Kiekvienas vaikas yra kitoks, turi skirtingus poreikius, todėl reikia atrasti būdą, kaip jį įtraukti į treniruotę ir kaip padaryti, kad jis joje gerai jaustųsi.

Karantino laikotarpiu padedu treneriams vesti treniruotes internetinėje erdvėje. Messenger programėlėje kiekvienas vaikas tam tikrą dieną turi atsiųsti filmuką su savo pratimu ir paskui ir visi kiti atsiunčia filmukus, kaip užduotą pratimą daro. Mes, treneriai, irgi prie jų prisijungiame ir siunčiam savo filmukus. Taip pat kartą per savaitę padarome treniruotę per vaizdo skambutį ir vienu metu kartu sportuojame. Aš gavau užduotį irgi pravesti treniruotę nuotoliniu būdu ir darausi treniruotės planą, ko mokysiu vaikus per treniruotę. Taip jau pradedu mokytis kurti treniruočių planus ir ieškau internete kuo įdomesnių pratimų.

Džiaugiuosi, kad prisijungusi DofE dalyvių komandos gimnazijoje  pradėjau savanoriauti „Jaunieji atletai“. Smagu, kad galiu savanoriauti, jau nuo penkiolikos metų vesti treniruotes vaikams ir artėti prie savo svajonės. Pradėjau svarstyti, kad kai užaugsiu norėsiu treniruoti ne tik vaikus, bet ir tuos, kuriems reikia daugiau ir  ypatingo dėmesio, kurie gal atrodo kitokie. Sutrikusios raidos vaikams iš tikrųjų reikia  pagalbos ir kuo daugiau bendravimo. Norėčiau ir toliau daryti šį gerą darbą, kuris man atrodo labai svarbus.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame