Justė Ragauskaitė: „DofE programos iššūkiai pavertė mane drąsia, atkaklia bei savimi pasitikinčia mergina“

Justė Ragauskaitė: „DofE programos iššūkiai pavertė mane drąsia, atkaklia bei savimi pasitikinčia mergina“

3. balandžio 2020

Naujienos

Neseniai skelbėme rašinių konkursą, kuriame kvietėme DofE dalyvius atskleisti, kaip DofE padeda/padėjo jiems atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kitaip tariant, kaip padeda būti #worldready! Savo mintimis su mumis pasidalijo Justė Ragauskaitė iš Naujosios Akmenės! Justė turi DofE bronzos ženklelį ir siekia sidabro.

Aš esu Justė Ragauskaitė ir mokausi Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos 10 klasėje. Man dar tik 16 metų ir aš jau spėjau pamatyti įvairiausias pasaulio puses. Jeigu kas nesupratote šitos metaforos, aš kalbu būtent apie fotografiją. Jos nusprendžiau imtis, norėdama prisijungti prie DofE programos. Iš pradžių nebuvau įsitikinusi ar man patiks. Tik vėliau supratau, kad ši veikla skirta man!

Dabar aš jau sidabro lygyje. Esu gerokai paaugusi, nors praėjo tik metai. Spėjau suaugti dvasiškai ir emociškai. DofE programos iššūkiai pavertė mane drąsia, atkaklia bei savimi pasitikinčia mergina. Paaukojau daug nervų ir kantrybės, kad dabar galėčiau drąsiai teigti: žmonės! Niekada nebijokite reikšti savo minčių  garsiai, drąsiai pildykite savo troškimus ir didžiausias svajones, tapkite lyderiais! Na ir manau, kad kiekvienas DofE dalyvis galėtų sutikti su manimi.

DofE programa suteikia galimybę išdrįsti tapti komunikabiliais bei empatiškais žmonėmis. Puikus pavyzdys yra šios programos žygiai. Norint, kad viskas vyktų sklandžiai, komanda turi kantriai ir atsakingai pildyti įvairias formas bei kartais spręsti tarpusavio pykčius, kurie, beje, dažnai išlenda ne pačiu tinkamiausiu metu ir tai sudaro daug didelių problemų, dėl kurių, tarp kitko, mūsų komanda galėjo negauti bronzos ženklelio, tačiau viskas pasisuko puikia linkme ir  dabar ant mano lentynos puikuojasi sertifikatas su tikru bronziniu ženkleliu. 

Taip pat susiradau naujų draugų. Susibendravau su tais, su kuriais mokykloje tik prasilenkdavau ir susižvalgydavau. Geriau pradėjau sutarti su savo mokytojais, pradėjau siūlyti savo idėjas mokyklai ir į tai buvo atkreiptas dėmesys! 

Labai džiaugiuosi, kad mane palaiko mano tėvai, draugai ir aplinkiniai. Be jų  supratingumo ir pastūmėjimo nebūčiau prisijungusi prie šios programos ir pasiekusi tiek daug. 

Manau, kad the Duke of Edinburgh’s International Award programą turėtų pabandyti daugelis jaunų žmonių, kurie gyvenimo laiką prašvaisto darydami nereikšmingus dalykus, arba bijodami savo šešėlio. Programa Jums žada nepamirštamus nuotykius ir puikiai praleistą laiką! 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame