Kaip dalyvauti DofE programoje COVID-19 viruso protrūkio metu: idėjos kaip tęsti dalyvavimą liekant namuose

Kaip dalyvauti DofE programoje COVID-19 viruso protrūkio metu: idėjos kaip tęsti dalyvavimą liekant namuose

12. kovo 2020

Naujienos

Milijonai žmonių visame pasaulyje vienaip ar kitaip yra paveikti COVID-19 viruso protrūkio. Tam, kad pavyktų išvengti didesnio viruso plitimo ir užsikrėtimo atvejų, Lietuvoje pirmoji karantiną paskelbė Vilniaus miesto savivaldybė. Iki balandžio 17 dienos uždaromos visos ugdymo įstaigos, teatrai, atšaukiami įvairūs masiniai renginiai. Vyriausybė taip pat paskelbė apie dviem savaitėms uždraudžiamus masinius renginius, neveiks dienos centrai ir kitos panašios organizacijos.

Dauguma veiklų, kurias yra pasirinkę DofE programos dalyviai, reikalauja sąveikos su kitais žmonėmis ir vyksta mokyklose bei kitose organizacijose, kurios jau yra arba netrukus bus uždarytos dėl epidemijos pavojaus. Tačiau yra daug įvairių būdų kaip nepertraukiamai tęsti dalyvavimą DofE programoje ir išlaikyti nuoseklumą siekiant tikslų savanoriškų paslaugų, įgūdžių ugdymosi ir aktyvios fizinės veiklos srityse, tuo pačiu išvengiant nuobodulio ir nerimo dėl nieko neveikimo namuose, kuris gali kilti daugeliui jaunų žmonių. Šiuo laikotarpiu, kai apribota galimybė dalyvauti veiklose įprastu būdu, svarbu, kad jauni žmonės išliktų sveiki, įsitraukę į dominančią veiklą, pozityvūs, o DofE programa tam gali būti puiki priemonė.

Žemiau pateikiame pasiūlymų, kaip kūrybiškai galima tęsti DofE programos veiklas, liekant namuose.

DofE programos dalys ir idėjos veiklai iš namų

Įgūdžiai

Įgūdžių dalis nesudėtingai gali būti tęsiama namuose. Jei dalyvis pasirinko tobulinti grojimo muzikos instrumentu įgūdžius, ar mokosi kalbų, siuva, programuoja ar pan., visa tai galima tęsti namuose. Esant poreikiui, galima susisiekti su veiklos vadovu ar DofE vadovu ir pasitarti kaip geriau atlikti vieną ar kitą veiklą. Taip pat galima ieškoti mokomosios medžiagos internete.

Įgyvendinant veiklas namuose, svarbu pasidaryti nuotraukų, vaizdo įrašų, kuriuos vėliau bus galima parodyti veiklos vadovui arba galima tiesiai įkelti nuotraukas į e-ORB užrašinę, kai dalyvis darys kassavaitinį įrašą.

Aktyvi fizinė veikla

Ši dalis yra apie aktyvaus gyvenimo būdo palaikymą ir sveiką gyvenseną. Būtina palaikyti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, ypač jei dalyviai priversti likti namuose. Nepaisant to, kokią konkrečią veiklą šioje srityje dalyvis yra pasirinkęs, ją galima tęsti atliekant įvairius pratimus namuose. Ištvermės, lankstumo pratimų atlikimas prisidės prie aktyvios veiklos tikslo pasiekimo. Esant paskelbtam karantinui, jei dalyvis neprivalo saviizoliuotis, galima laiką leisti ir gamtoje, eiti pasivaikščioti, sportuoti lauke. Atliekant pratimus savarankiškai ir namuose, taip pat svarbu daryti nuotraukas, vaizdo įrašus, kuriuos paskui būtų galima parodyti veiklos vadovui.

Savanoriškos paslaugos

Šią dalį įgyvendinti nuotoliniu būdu gali atrodyti ypač sudėtinga, ypač jei dalyvis pasirinkęs veiklas grupėje ar konkrečiose organizacijose. Tačiau ir šioje dalyje yra sprendimas. Galima ieškoti informacijos ir įvairių veiklų variantų internete, galima naršyti ir rasti faktų, duomenų ir kurti skrajutes, plakatus, informacinius pranešimus organizacijai, kurioje dalyvis savanoriauja, svarbiomis temomis. Taip pat galima rašyti straipsnius, ruoštis kitiems susitikimams ir pan. Trūkstant idėjų, dalyvis gali kreiptis į veiklos vadovą ir pasitarti.

Žygiai ir aukso rezidavimo projektas

Abi šios veiklos yra komandinės ir jas sudėtingiausia įgyvendinti pandemijos akivaizdoje. Lietuvoje planuoti ilgieji žygių savaitgaliai gali būti atidėti. Taip pat nerekomenduojama pandemijos laikotarpiu įgyvendinti aukso rezidavimo projektų.

Tačiau tai nereiškia, kad būtina viską nutraukti. Dalyviai, kurie jau susiskirstę žygiams į grupes, gali bendrauti internetu ir tartis dėl vietovės, maršruto, galvoti kokio tikslo sieks, planuoti meniu ir t.t. Svarbu palaikyti ryšį su žygio vadovu ir grupės nariais, kad pandemijai praėjus dalyviai būtų pasiruošę veikloms.

Galiausiai, jei dalyvis yra aukso lygyje ir ruošiasi aukso rezidavimo projektui, dabar tinkamas metas atlikti informacijos paiešką, planuotis kur ir ką galėtų nuveikti šio projekto metu.

Veiklų keitimas

Natūraliai dalyviams gali kilti minčių pasikeisti veiklą ir tikslą, kurio siekia, tačiau DofE programoje svarbu nuoseklumas. Prieš darant bet kokius pakeitimus, dalyvis turėtų pasitarti su DofE vadovu.

Parengta pagal: https://intaward.org/announcement/covid-19-virus-outbreak-award/?fbclid=IwAR1MVScR87dsvURGWRGNi92mcnsaNKPcaAeOVhspo8xtW3gckh1UBr_Vcm4

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame