Laplandijos vasaros iššūkis: 80 km pėsčiomis per 4 dienas

Laplandijos vasaros iššūkis: 80 km pėsčiomis per 4 dienas

1. rugsėjo 2016

Nuomonės

"Tai žygis, kurio įspūdžiais dar ilgai gyvensim su gimnazistais. Tikrai kažkas pasikeitė mūsų viduje." - dalinosi Vilma Šikšnienė, DofE vadovė iš J.Basanavičiaus gimnazijos.

Ši vasara buvo ypatinga Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleiviams, kurie leido savo atostogas besiruošdami kvalifikaciniam žygiui Suomijoje. Užbaigę sidabro bandomąjį žygį Arnionyse, gimnazistai išbandė savo jėgas „Tunturi 2016“ stovykloje Laplandijoje, kuri vyko liepos 29 – rugpjūčio 10 dienomis. Juos lydėjo DofE programos kokybės vadovas Gytis Valatka ir DofE vadovė iš Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos, Vilma Šikšnienė.

 „Tunturi 2016“ prasidėjo nuo susipažinimo su savo būsimais komandos draugais. Dalyviai į Laplandijos laukinę gamtą leidosi su žmonėmis, kuriuos mato pirmą kartą gyvenime. Jaunimas prieš žygį turėjo galimybę susipažinti su Suomijos vietiniais papročiais ir mažosiomis šiaurės bendruomenėmis „Radio Inari“, „Ivalo biblioteka“ bei Sami muziejum. Visus sužavėjo „Radio Inari“ bendruomenės jaunimas, kurie veda laidas anglų kalba, patys grojaraščius parenka ir labai atsakingai žiūri į veiklą.

Susipažinus su bendruomenėmis bei dalyviais iš skirtingų šalių buvo pradėta ruoštis žygiui: mokomasi naudoti tikrinama įranga, užsibrėžti ir suplanuoti kelionių maršrutai žemėlapiuose bei atlikti praktiniai pirmosios pagalbos mokymai. Pradėjus žygį, dalyvių laukė iššūkiai: 70 – 80 km pėsčiomis per 4 dienas, kertant kalnų upes, pelkes, uolėtus šlaitus bei miškus; nakvynė po atviru dangumi palapinėse; sunkios kuprinės ir labai intensyvus darbas komandoje. „Šis žygis labai puikiai patikrino jaunimo pasiruošimą ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Nors grožiesi netemstančiomis naktimis, laukiniais elniais bei didele gamtos įvairove, tuo pačiu turi ištverti trinančius batus, be paliavos dūzgiančius uodus ir dar tarpusavyje kylančius komandinės dinamikos iššūkius,“ – komentavo DofE programos kokybės vadovas Gytis Valatka.

Laplandijos stovyklos „Tunturi 2016“ projektas (pagal  Erasmus+ programą) buvo inicijuotas dviejų suomių Anna-Katri ir Mari, kurios priklauso DofE Alumni bendruomenei. Po visų iššūkių pilnų metų su DofE programa, jos jautė, kad taip lengvai atsisveikinti su programa tikrai nenori. Todėl žengė dar vieno tikslo link ir sklandžiai jį įvykdė – subūrė esamus DofE dalyvius iš Slovėnijos, Čekijos, Suomijos, Nyderlandų, Lietuvos bei Latvijos, kad visi drauge apie 400 km į Šiaurę už poliarinio rato, sėkmingai įveiktų 80 km žygio trasą.

„Tai žygis, kurio įspūdžiais dar ilgai gyvensim su gimnazistais, nes kitokia mokymosi aplinka, tikrai pakeitė kažką ir mūsų viduje. Išmokome spręsti sudėtingas problemas čia ir dabar, sklandžiai ir aiškiai dėstyti savo mintis, ginti savo nuomonę. Aš ir dalyviai tikrai esame labai laimingi turėdami tokią galimybę dalyvauti DofE programoje“ – teigė Vilma Šikšnienė DofE vadovė iš Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame