Naujovė: elektroninė DofE dalyvių pasiekimų knygelė

Naujovė: elektroninė DofE dalyvių pasiekimų knygelė

31. liepos 2014

Naujienos

Nuo rugsėjo mėn. DofE apdovanojimuose dalyvaujantys mokiniai galės išbandyti elektroninės pasiekimų knygelės sistemą. Ši sistema sudarys galimybes kaupti savo neformaliojo ir savaiminio ugdymosi patirties įrodymus, juos be vargo klasifikuoti elektroninėje erdvėje ir prireikus, tarptautinio sertifikato pavidalu pateikti darbdaviui.

Vis dažniau išgirstame, kad darbdaviams svarbus ne darbuotojo diplomas. Daug svarbiau, kad kandidatas turėtų reikiamas žinias ir įgūdžius darbui atlikti, įmonę atitinkančią vertybių sistemą ir asmenines savybes. Dažnu atveju darbdaviams visiškai nesvarbu, kokiu būdu darbuotojo įgūdžiai buvo išugdyti: formaliojo švietimo įstaigoje, savanoriaujant, mokantis savarankiškai internete ar tiesiog gyvenant užsienyje.

"Geras darbuotojas turi pasižymėti ne tik savo srities išmanymu, bet ir gebėti planuoti laiką, valdyti stresą, būti komunikabilus ir visų svarbiausia – mokėti greitai mokytis. Todėl nenuostabu, kad perspektyvūs jaunuoliai neapsiriboja mokykloje ir universitete įgyjamais įgūdžiais ir supranta, kad turi įgyti realių gyvenimui būtinų įgūdžių, darbinės patirties. Būtent todėl jie ir renkasi neformaliojo ugdymo programas." - teigė Jaunimo asmeninio tobulėjimo centro savanorė Ieva.

Išmatuoti bei pripažinti mažiau struktūruoto ar savaiminio mokymosi rezultatus nėra taip sunku ir nors Lietuvoje tai dar naujiena, kai kuriose Europos universitetuose jau senokai atliekamas stojančiųjų į universitetus asmeninių darbų portfelių vertinimas. Pokalbių dėl darbo metu tai apskritai dažna paktika ir nėra nuostabu, jei personalo atrankos specialistas paprašo pateikti gyvenimo aprašyme (CV) nurodytų komunikabilumo, punktualumo ar atsakingumo įrodymų. "Deja, jaunimui dažnai sunku papasakoti ką išmoko, suprato ir patyrė savanoriaudami, dalyvaudami mokyklos savivaldos veikloje ar tarptautinio mobilumo projekte. Kartais gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad projektų metu jie tiesiog žaidžia ir gerai leidžia laiką, nors iš tikrųjų jie mokosi, įgyja gyvenimiškos patirties ir darbinių įgūdžių. O tai, kad jie šypsosi dar nereiškia, kad mokymasis nevyksta. Juk ne aš vienas tikiu, kad mokymasis gali būti smagus, tiesa?" - provokavo DofE programos kokybės ir plėtros vadovas Žilvinas Mažeikis.

Atsižvelgiant į tarptautinę patirtį, Lietuvoje aštuntus metus įgyvendinama The Duke of Edinburgh‘s International Award programa šiais metais bus praturtinta elektorinės dalyvių pasiekimų knygelės sistema. Programos dalyviai savanoriškos veiklos, sporto ir meninių būrelių, veiklos nevyriausybinėse organizacijose patirties įrodymus galės kaupti virtualiuose portfeliuose. Vėliau, peržiūrėjus sukauptų portfelių turinį, jiems bus išduodami tarptautiniai sertifikatai, naudojami 140-yje pasaulio šalių. Džiugu, kad inovatyvios verslo įmonės jau ir Lietuvoje šiuos sertifikatus atpažįsta bei vertina atrinkdamos darbuotojus į konkrečias pozicijas.

"Verslo įmonės ieško darbuotojų, kurie demonstruoja ne tik puikius akademinius rezultatus, bet moka dirbti komandoje, savarankiškai tobulėti ir priimti sprendimus. Būtent tokius įgūdžius ugdo DofE apdovanojimų programa."

Lina Gelumbauskaitė, PricewaterhouseCoopers

Vis daugiau DofE apdovanojimų dalyvių dalinasi savo sėkmingomis darbo paieškos istorijomis, kai darbdaviai pripažino jų neformaliojo mokymosi rezultatus. Neabejojame, kad su elektronine pasiekimų knygele išgirsime jų dar daugiau. Elektronės dalyvių pasiekimų knygelės diegimo darbai bus vykdomi nuo rugpjūčio mėnesio, ji bus taikoma Lietuvos mokyklose nuo rugsėjo 1-os dienos.

Daugiau apie elektroninę pasiekimų knygelę galima sužinoti tarptautinio DofE fondo puslapyje.

Parengė: Asta Stankūnaitė

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame