Nepasiklysti tarp pasirinkimų ir galimybių gausos padeda mentoriai

Nepasiklysti tarp pasirinkimų ir galimybių gausos padeda mentoriai

4. kovo 2020

Naujienos

Kovo ketvirtą dieną, Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje, vyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (DofE) Online mentorių susitikimas. Susipažinti su savanoriais mentoriais ir kartu išgerti arbatos atvyko Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley.

Pažangiuoju būdu, naudodamiesi technologijomis, savanoriai mentoriai padeda 16-24 metų jaunimui atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kiekvienas DofE Online mentorius bendrauja su vienu arba dviem jaunuoliais ir padeda jiems siekti asmeninių tikslų visapusiškam asmenybės ugdymuisi, tokiose srityse, kaip savanoriškos paslaugos, aktyvi fizinė veikla, įgūdžių ugdymasis ir nuotykių žygiai gamtoje.

„Kas antram, jeigu ne kiekvienam, jaunam žmogui reikia mentoriaus, žmogaus, galinčio pasidalinti patirtimi, įkvėpti, motyvuoti. Jaunoji karta, kaip nei viena buvusi iki šiol, turi pasirinkimų ir galimybių jūrą, todėl pagalba iš mentoriaus susivokti, pasirinkti ir tikslingai eiti į priekį tampa ypatingai svarbi“, - dalijosi DofE Online mentorė Viktorija Raudė.

DofE programa Lietuvoje veikia devyniasdešimtyje mokyklų ir kitose su jaunimu dirbančiose organizacijose daugiau kaip trisdešimtyje miestų nuo du tūkstančiai šeštųjų metų. Nepaisant to, prieš daugiau kaip metus laiko, kilo poreikis sudaryti galimybę jaunimui dalyvauti DofE programoje nuotoliniu būdu (DofE Online), individualiai bendraujant su mentoriumi, ir tik žygio dalyje susitinkant su kitais nuotoliniu būdu programoje dalyvaujančiais jaunuoliais. Todėl buvo parengta dvylika savanorių, kurie reguliariai, telefonu ar internetu bendrauja su DofE programos dalyviais ir padeda jiems siekti asmeninių tikslų. Šiuo būdu programoje dalyvauti pradėjo trylika jaunuolių, jie tobulina savo asmenybę, skirdami laiko savanoriškam darbui, ugdydamiesi įgūdžius ir atrasdami talentus, sportuodami ir besiruošdami komandiniam žygiui gamtoje.  Raseiniai, Klaipėda, Šalčininkai, Kaunas, Vilnius – šiuose miestuose gyvena DofE Online dalyviai.

Dalyvavimas DofE Online programoje trunka ne trumpiau kaip šešis mėnesius, kiekvienas dalyvis pats nusprendžia kokių tikslų kiekvienoje programos dalyje nori siekti, pats pasirenka intensyvumą. Programa neskatina konkurencijos, laikosi progresyvumo, ištvermingumo, individualumo ir mėgavimosi principų ir yra skirta kiekvienam 16-24 metų žmogui, siekiančiam daugiau.

Prie programos galima prisijungti registruojantis: https://forms.gle/CzDg2SeZzcy9ZMuZ6

Laura Beganskienė, el. p. laura.beganskiene@lvjc.lt

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame