S.M.A.R.T. tikslas – pusiaukelė link rezultato

S.M.A.R.T. tikslas – pusiaukelė link rezultato

30. gruodžio 2019

Naujienos

Naujieji metai, kaip pirmadienis ar pirmoji mėnesio diena, daugeliui tampa atskaitos tašku, kai norėtumėm pradėti pildyti sau duotus pažadus ir judėti link išsikeltų tikslų. Pateikiame keletą patarimų, kaip teisingai išsikelti tikslą, kurio trokštate pasiekti, ir primename S.M.A.R.T. tikslų kėlimosi metodą.

Tam, kad tikslai iš tiesų taptų realybe, sugalvojame įvairių ritualų, pavyzdžiui, nusiperkame pačią gražiausią užrašinę, naują sportinę aprangą ir batelius, įsigyjame visą dailei reikalingą atributiką ir t.t.. Visa tai, kas padeda mums judėti tikslų link, yra sveikintina. Tačiau verta pagalvoti apie tai, jog tikro, svarbaus, tokio, kurį pasiekę didžiuositės savimi, tikslo siekimas yra ne sprintas, o maratonas. 

DofE programos dalyviams S.M.A.R.T. metodas nėra naujiena, visi asmeninio tobulėjimo tikslai: savanoriškų paslaugų, aktyvios veiklos, įgūdžių dalies yra išsikeliami naudojant S.M.A.R.T.

Taigi, ką reiškia S.M.A.R.T. ir kaip išsikelti tikslus taikant šį metodą? Žodis S.M.A.R.T.  – tai iš angliškų žodžių pirmųjų raidžių sudarytas akronimas, kur kiekviena raidė turi atskirą reikšmę:

S – specific (konkretus)

M – measurable (pamatuojamas)

A – achievable (įgyvendinamas)

R – relevant (prasmingas) 

T – timely (apibrėžtas laike)

Galvojant apie tikslus, vertėtų savęs paklausti, ar tikslas, kurio noriu pasiekti yra pamatuojamas? Ar jis realus, ar galėsiu jį įgyvendinti? Ar tikslas prasmingas man pačiam? Taip pat svarbu pagalvoti kiek laiko reikės tikslui pasiekti, ir tą laiką nusistatyti, dar geriau – nusistatyti laiką kuriomis dienomis, kuriuo metu atliksite veiklą tikslo link. Tokiu būdu tikslas tampa konkretus, jį pasiekti kur kas lengviau. Palyginimui – jei išsikelsiu tikslą 2020-aisiais metais tapti fiziškai stipresnė, tai toks tikslas greitai pasimirš. Kodėl? Nes neturiu plano kaip tai padaryti, tikslas labai nekonkretus, nėra aišku ką turiu galvoje sakydama, kad noriu tapti fiziškai stipresnė. Tačiau jei išsikelsiu tikslą, pavyzdžiui, kad kiekvieną savaitę pirmadienį, trečiadienį ir šeštadienį nuo 18 val. eisiu į sporto salę, kurioje kaskart atliksiu įvairius ištvermę ugdančius pratimus ir po trijų mėnesių gebėsiu išlaikyti lentos poziciją ne mažiau kaip 2 minutes – tada man bus kur kas lengviau, nes žinosiu, kad nusistatytomis dienomis ir valandomis turiu eiti sportuoti, kad po trijų mėnesių galėčiau džiaugtis rezultatais ir galvoti ko siekti toliau.

Atrodo sudėtinga? Reikia per daug laiko ir jo planavimo? Taip, bet darydami viską taip pat ir su tiek pat pastangų, niekada nepasieksime nieko daugiau, o naujametiniai pažadai taip ir liks tik pažadais. Ar bus lengva laikytis S.M.A.R.T. tikslų – ne visada. Ar bus gera, kai pasieksite išsikeltą tikslą, kuriam būsite skyrę laiko ir pastangų – labai. Tikslingas tikslų siekimas – geriausia investicija į save, ir nesvarbu ar jūsų tikslas bus perskaityti dvidešimt knygų per 2020-uosius metus, ar nubėgti pusę maratono, sukurti pirmąją interneto svetainę, nusimegzti kojines ar išmokti Java programavimo kalbą. Viskas ką pasieksite liks su jumis visam, o žinojimas, kad galite ne tik norėti ir pasižadėti, bet ir pasiekti išsikeltus tikslus – įkvėps kaskart, kai atrodys, kad kažko padaryti nepavyks.

P.s. jei dar nesugalvojai kokių tikslų norėtum siekti ateinančiais metais, dalyvauk DofE Online ir asmeninis mentorius padės apsispręsti dėl tikslų, motyvuos ir palaikys tave DofE kelyje! Registruokis į prasmingą nuotykį su DofE Online: https://forms.gle/jGrsyE58mdBBzwjX7

Gerų Naujųjų metų! Būkite ištvermingi, progresyvūs, tobulėkite ir mėgaukitės tuo ką darote.

Laura Beganskienė el. p. laura.beganskiene@lvjc.lt

 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame