Stažuotė Vokietijoje

Stažuotė Vokietijoje

2. rugsėjo 2014

Naujienos

Rugpjūčio mėnesio paskutiniosiomis dienomis Nacionalinio apdovanojimų centro darbuotojas Žilvinas Mažeikis stažavosi Vokietijoje.

Stažuotės metu Žilvinas aplankė keletą DofE apdovanojimų programą įgyvendinančių organizacijų bei Nacionalinę Apdovanojimų Agentūrą, stebėjo aukso lygmens žygio dalyvių pasirengimą, dalyvavo žygių vertintojų mokymuose, analizavo saugumą užtikrinančias procedūras. 

Didžiausią įspūdį Žilvinui padarė išskirtinai didelė žygių organizavimo kokybė, ilgas planavimo procesas ir nacionalinių koordinatorių dalyvavimas nuo pat žygio planavimo iki jo įvertinimo.

Žilvinas prisipažino, kad iš pradžių jį stebino, kodėl visoje Vokietijoje daugiau nei 20 metų vykdomą programą vykdo tik 15-a ugdymo įstaigų. Vėliau, išanalizavus Nacionalinės Agentūros teikiamo palaikymo schemą bei plėtros planus, tapo aišku, kad Vokietija pasirinko lėto, bet kokybiško ir tvaraus programos augimo modelį.

Į žygių vertintojų mokymų atidarymą atvyko ir sprendimų priėmėjai Osterburken meras Jürgen Galm ir parlamento narė Margaret Horb, kurie pasveikino mokymų dalyvius ir pabrėžė ugdymosi gamtoje svarbą. Žygių vertintojų mokymai vyko penkias dienas ir labai praktiškai: trims grupėms iš Vokietijos, Gibraltaro ir Turkijos einant į aukso lygmens žygius, žygių vadovai ir vertintojai analizavo susidariusias situacijas ir atitinkamai reaguodavo, jas aptardami ir dokumentuodami. 

Paskutiniosiomis stažuotės dienomis Žilvinas dalyvavo EMAS žygių darbo grupėje, kur kartu su kolegomis iš Suomijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Turkijos, Slovėnijos, Gibraltaro ir Liuksemburgo pasiekė esminių susitarimų tarptautinių žygių organizavime. Taigi, nuo šiol šių šalių EMAS regiono (angl. Europe, Mediterranean and Arab States) šalių partnerystė bus sustiprinta bendrais kokybiniais susitarimais dalyvių paruošimui, žygio saugumo procedūrų užtikrinimui, žygio vertinimui ir organizavimo niuansams. 

Susitarimai buvo protokoluojami, galutinių dokumentų kopijas galima gauti paprašius Nacionalinio apdovanojimų centro. Jie suteikiami tik su papildomu paaiškinimu kaip jais naudotis, Nacionalinis apdovanojimų centras norėtų dalyvauti organizuojant tarptautinius žygius ir padėti įgyvendinti priimtus sprendimus. 

Žygio dalyvių stebėjimo kambarys

 

Grupės iš Turkijos džiaugsmas įveikus visą kelionės maršrutą

 

EMAS regiono koordinatorė Deirdre Flanagan sveikina dalyvius, įvykdžiusius aukso žygį.

 

Stažuotė yra viena iš projekto "Quality in Outdoors" dalių. Projektas remiamas ES programos "Erasmus+: Veiklus jaunimas". Stažuotės rezultatai buvo pritaikyti įvadinių DofE apdovanojimų vadovų mokymų metu 2014 08 25 - 27 dienomis, taip pat bus taikomi žygių vertintojų mokymų metu. Registracija į žygių vertintojų mokymus bus skelbiama netrukus, sekite naujienas. 

 

 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame