Ugnė Kerulytė: „DofE programos pagalba nugalėjau savo baimes“

Ugnė Kerulytė: „DofE programos pagalba nugalėjau savo baimes“

19. kovo 2020

Naujienos

Kovo 14 d. DofE Instagram istorijoje paskelbėme rašinių konkursą, kuriame kviečiam rašyti, kaip DofE padeda/padėjo jums atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kitaip tariant, kaip padeda būti #worldready! Rašinių, kartu su nuotraukomis iš DofE veiklų, laukiame iki kovo 20 d. (imtinai) e. p. apdovanojimai@lvjc.lt Iš atsiuntusių rašinius, išrinksime 5 žmones, kuriems padovanosime metalinę DofE gertuvę. Savo mintimis su mumis pasidalijo Ugnė Kerulytė iš Pabradės! Ugnė turi DofE bronzos ženklelį ir siekia sidabro.

Aš esu Ugnė. Esu klasės seniūnė, mokslo pirmūnė, darnaus vystymosi ambasadorė, ekologų klubo narė, gamtosauginių renginių gimnazijoje vedėja, rajone 2 vietoje pagal sportinius pasiekimus. Atrodo, kad mano „CV“ gana įspūdingas, bet taip nėra. Visiems turiu įrodinėti savo vertę ir gabumus visuomenėje. Tai mane verčia konkuruoti su savo gerais draugais, bendraminčiais dėl vietos visuomenėje. Daug kas mano, kad esu savimi pasitinkinti mergina. Taip nėra. Buvau ne kartą  nusivylusi mokytojais, draugais. Praradusi džiaugsmą gyventi ir tobulėti.

2018 metų niūrų rugsėjį į mano gyvenimą atėjo šviesa, Laima, mano DofE vadovė. Su ja kalbėdama jaučiausi geriau. Ji pasiūlė sudalyvauti DofE, išsikelti konkrečius tikslus, juos pasiekti ir taip susigrąžinti pasitikėjimą savimi, įrodyti sau, kad galiu ir sugebu įveikti visas kliūtis ir sunkumus. Viena iš mano didžiausių sunkumų yra bendravimas. Dažnai bijau, kad nerasiu su kuo ir apie ką kalbėti. Antroji baimė, kad negalėsiu padėti bendruomenei dėl savo amžiaus ir lyties. Dažnai žodžiai „mergaitė“ ir jos amžius yra problema savanoriaunant, mat tikimąsi jėgos, tai yra berniukų.

Pabradės miesto bendruomenė  „Domus“  mane priėmė savanoriauti. Pirmas įspūdis paneigė baimes. Aš radau ne tik bendrų temų pokalbiams, bet ir veiklų. Pvz.: praeitais metais siekdama bronzos ženklelio, tvarkiau pagalbines patalpas. Jose buvo sudėtos dėžės pilnos saldainių. Tas dėžes reikėjo sutvarkyti, nes jose esantys kai kurie saldainiai buvo apgriaužti pelytės. Mano misija buvo išrūšiuoti saldainius į dvi grupeles: sveikus ir apgraužtus. Ši veikla parodė, kad amžius nepagrindinis aspektas savanoriaujant. Antras pavyzdys, artėjant Šv. Kalėdoms bendruomenė ruošė kalėdines dovanas vienišiems seneliams. Aš, kartu su bendruomenės dalyviais, dėliojau maistą į maišelius, užklijuodavau lipduką su bendruomenės herbu ant maišėlio.  Vėliau šias dovanėles vežėme vienišiems senjorams į namus. Mane  labai sujaudino šio darbo paprastumas ir gili prasmė.

Dirbdama atradau savo vietą savyje ir visuomenėje. Padėdama silpnesniems pajaučiau dvasinę ramybę, kuri mane ramino. Laukdavau skambučio iš bendruomenės, kada vėl galėsiu padėti daryti kitiems gerą. Savanoriaudama pamačiau, kad šiame mažame miestelyje gyvena daug nuoširdžių žmonių . Vienoje knygoje perskaičiau ir įsiminiau frazę, kad „norint  pasileisti bėgti,  iš pradžių turi išmokti vaikščioti“. DofE programa išmokino mane vaikščioti, o aš padedama vadovų jau bėgu sidabro ženklelio link.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame