Vaida Račkauskaitė: "DofE atvėrė kelius į tobulėjimą"

Vaida Račkauskaitė:

9. balandžio 2020

Naujienos

Neseniai skelbėme rašinių konkursą, kuriame kvietėme DofE dalyvius atskleisti, kaip DofE padeda/padėjo jiems atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Kitaip tariant, kaip padeda būti #worldready! Savo mintimis su mumis pasidalijo Vaida Račkauskaitė iš Šiaulių! Vaida šiuo metu siekia bronzos ženklelio!

Užsidegiau noru pasiekti savo žvaigždę

Pavasaris. Artėja mokslo metų pabaiga. Už lango šviečia ir kaitina saulė, plaukus kedena gaivus pavasarinis vėjelis, o šiltas oras skverbiasi pro mokyklos langus ir neša žinią apie artėjančią vasarą. Būtent tokią dieną kartu su keliais bendramoksliais iš progimnazijos apsilankėme Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, kurioje buvome supažindinti su DofE programa. Ją pristatė gimnazistai – papasakojo apie savo išsikeltus tikslus ir kaip sekėsi jų siekti, dalijosi įsimintinomis akimirkomis bei įspūdžiais iš programos. Prieš šį susitikimą apie DofE visiškai nieko nežinojau. Net neįsivaizdavau, kad yra tokių programų. Išklausiusi gimnazistų patirčių staiga ėmiau tikėti, kad galima pasiekti absoliučiai viską, netgi neįmanomą. Suvokiau, jog ir aš galiu įgyvendinti tai, kas man anksčiau atrodė kaip nepasiekiama svajonė – tolima žvaigždė Visatos platybėse. Nuo tos akimirkos buvau įsitikinusi: pradėjusi mokytis Juliaus Janonio gimnazijoje neišvengiamai prisijungsiu prie DofE dalyvių gretų.

Prasidėjo mano pokyčių istorija

Vieną iš išsikeltų tikslų troškau įgyvendinti labiausiai -  patobulinti viešo kalbėjimo įgūdžius. Tik dėl šio siekio nebuvo jokių abejonių, nes iš dalies viešo kalbėjimo baimė taip pat turėjo įtakos mano įsitraukimui į DofE. Tuomet vieną vakarą, kaip tyčia, dėmesį patraukė DofE facebook‘o puslapyje paskelbti Britų tarybos organizuojami viešo kalbėjimo mokymai „Stories of changes“. Negalėjau tverti iš džiaugsmo, kad atsidūriau išrinktųjų sąraše ir jau nuo pat pirmojo susitikimo žinojau: su pavadinimu neprašovė. Šis jaunimui skirtas projektas padėjo ne tik pralaužti ledus viešo kalbėjimo įgūdžiuose, bet ir susirasti naujų draugų-bendraminčių, su kuriais galima padiskutuoti rimtomis temomis, vystyti neeilines diskusijas. „Stories of changes“ padarė didelę įtaką ir pasitikėjimo savimi, drąsos, motyvacijos, kūrybiškumo augimui. Mokymų metu mes ne tik mokėmės kalbėti viešai ar įveikti auditorijos baimę, bet ir tobulinome bendravimo, darbo komandoje, organizuotumo įgūdžius, stengėmės kuo geriau pažinti vienas kitą, praleisti laiką linksmai bei naudingai, o kartu išgyventas akimirkas paversti neužmirštamomis.

Į akistatą su didžiausia baime

Lapkričio 19 dieną Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje sakiau kalbą feminizmo ,,Hario Poterio’’ knygose tema. Pagaliau išdrįsau viešai prabilti apie tai, kas man svarbu ir įdomu. Mano tikslas buvo padėti kitiems pažiūrėti į ,,Harį Poterį’’ kitomis akimis bei palikti bent menkiausią pėdsaką klausytojų širdyse. Tai, kad šis siekis įgyvendintas aiškiai parodė akimirka: per renginio pertrauką prie manęs priėjo mergina, kuri su šypsena veide pasakė, jog jai mano kalba paliko didelį įspūdį. Neprisimenu, kada paskutinį kartą jaučiausi tokia pakylėta, nustebinta ir laiminga. Nėra nieko nuostabesnio, kaip žinia, jog  pavyko atrasti kelią į žmonių sielas. Džiaugiuosi, kad sugebėjau įgyvendinti bent dalelę šios kilnios misijos. Nors kalba puikiai pasisekė, nepasakyčiau, kad įveikiau vieną didžiausių baimių pasaulyje - viešojo kalbėjimo baimę. Jos tikriausiai neįmanoma visiškai įveikti, nes nieko gyvenime nėra galutinio. Bet galima mesti iššūkį. Nuo to viskas ir prasideda - išdrįsus pagaliau susidurti su tave varžančia baime, vilkas, glūdintis giliausioje sąmonės kertelėje, tampa nebe toks baisus ir pavojingas, koks iš pradžių atrodė. Galiausiai su laiku žvėris pasirodo esantis toks menkas ir silpnas, kad jau nebeturi galios tavęs kontroliuoti. Atsiveria kelias į kai ką nuostabaus ir nepaprasto. Todėl dabar galiu drąsiai teigti: viešo kalbėjimo baimė nebevaldo manęs. Nuo šiol ją valdau aš.

Viešo kalbėjimo mokymai ,,Stories of changes’’ atvėrė kelius į tobulėjimą. Peržengusi savo komforto zonos ribas įgavau drąsos reikšti mintis, idėjas, būti savimi. Man staiga ėmė mažiau rūpėti kitų žmonių nuomonė ir augti pasitikėjimas savimi. Atradau tai, ko apie save anksčiau nežinojau. Visų tų patirčių, užsimezgusių draugysčių, nepamirštamų akimirkų, juoko iki ašarų, atradimų, asmeninio progreso nebūtų buvę, jei ne sprendimas prisijungti prie DofE. Kartais net keista, kaip vienas pasirinkimas gali nulemti tolesnę gyvenimo eigą ir ryškius pokyčius žmoguje, o tada atverti kelią į dar gražesnius dalykus. Todėl galiu drąsiai teigti – prisijungti prie DofE buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame