Vilniuje įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Vilniuje įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

28. rugsėjo 2020

Naujienos

2020 m. rugsėjo 23 ir 24 d. Vilniuje vyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Per dvi dienas 261 jaunas žmogus iš visos Lietuvos buvo apdovanotas aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley įteikė 2 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius Kariną Bishop ir Edvard Volodkevič, jų DofE vadovę Vilmą Šikšnienę. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, video, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgį, skaitė, mokėsi užsienio kalbų, aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius bei dalyvavo žygiuose gamtoje. Aukso dalyviai šiemet įveikė 4 dienų žygį Islandijoje.

"Šiais metais DofE programos apdovanojimų metu gavau sidabro ženklelį. Jaučiuosi laiminga - pavyko įgyvendinti visus išsikeltus tikslus, susiradau naujų draugų, o žygiai išmokė priimti iššūkius, greitai reaguoti, kai situacija klostosi neplanuotai ir kiekvienam netikėtumui rasti alternatyvų sprendimą. Be to, turėjau garbės būti savo grupelės vadove - tai neįkainojama patirtis, leidusi suprasti, kad gyvenime labai svarbus faktorius yra bendradarbiavimas, skatinantis siekti daugiau ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Tad esu dėkinga DofE, nes tapau atvira pasauliui, kupinam iššūkių." - dalijosi Deimantė Žigaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimanzijos moksleivė.

DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame