Į žygį išėjo pavasarį, grįžo žiemą

Į žygį išėjo pavasarį, grįžo žiemą

22. kovo 2016

Naujienos

Kovo 19-20 dienomis organizacija „Vita Digna“ vykdė DofE apdovanojimų programos bandomąjį žygį. Keturi jaunuoliai leidosi į neužmirštamą nuotykį, kurio baigties nebuvo galima prognozuoti.

„Žygiavome Kauno marių regioniniame parke. Pirminis planas buvo per 2 dienas įveikti 32 km atstumą, tačiau buvome pasiklydę. Susidūrę su netikėtomis kliūtimis įveikėme daug didesnį atstumą.“ – grįžusi į žygio savo įspūdžiais dalinosi Laura Beiliūnaitė.

Jaunuolių žygis prasidėjo linksmai, dalyviai turėjo daug energijos ir didžiulės kuprinės jiems neatrodė problema. Keliauti pasirinktu maršrutu sekėsi gerai – žygio vadovės Birutės Naujokaitės vestų mokymų metu gauti patarimai buvo labai naudingi. Tačiau po pietų pradėjo kristi pirmosios snaigės. Dar po valandos snaigės pradėjo kristi dideliais šaltais kąsniais, o priėjus mišką teko susidurti ir su pelkėmis, bruzgynais, upeliais. Jaunimas norėjo kuo greičiau pasiekti nakvynės vietą, todėl sutelkė visas likusias fizines ir protines galias. Dirbdami kaip tikra komanda rado kelią iš miško, nors ir teko apeiti gerą aplinkelį.

Tačiau išėjus į atvirą lauką juos pasitiko kitas iššūkis – gūsingas vėjas pūtė taip stipriai, kad atrodo, jog eini vietoje. Įsismarkavo šlabdriba. Teko sutelkti visas jėgas ir eiti pirmyn.

„Net nedvejojau, kad mums pasiseks, tačiau pasiekus vietą, kurioje nakvojome, visą komandą apėmė didžiulė laimė – pagaliau gavome progą atsipūsti ir pailsėti. Labai greitai ir operatyviai pasiskirstėme darbus, kūrėme laužą, virėme valgį, statėme palapinę bei šildėmės sušalusias rankas!“ – pasakojimą tęsia Laura.

Žygeivių naktis palapinėje buvo labai sunki - šaltis ir drėgmė neleido užmigti, tačiau juos palaikė mintis, kad tiek daug įveikę jie nebegali pasiduoti.

„Kelis kartus susisiekiau su žygio vadove Birute, primindamas apie galimybes nutraukti žygį dėl ypač atšiaurių aplinkos sąlygų. Gavau atsakymą, kad dalyviai nori tęsti žygį, tam jaučiasi pasiruošę. Tokio atkaklumo seniai neteko matyti.“ – lengviau viskam pasibaigus atsiduso DofE programos kokybės vadovas Žilvinas Mažeikis.

„Ryte pamatytas Kauno marių vaizdas visiems užėmė kvapą. Nors neišsimiegoję bei pavargę, iškart įgavom naujų jėgų tęsti žygį ir pagaliau užbaigti, ką pradėjom. Pasiekti pirmajį punktą antrąją žygio dieną buvo sunkiausia – atrodo, kad palei marias žingsniuoti labai lengva, bet kai esi beveik nemiegojęs ir kuprinė atrodo didesnė už tave patį, tai kiekvienas ant kelio nukritęs medis ar išaugęs bruzgynas atrodo rimtas ir sunkus iššūkis! Vis pasitardami ir vienas kitą motyvuodami žengėme koja kojon link paskutinio punkto.“ – gurkšnodama arbatą ir peržiūrėdama žygio nuotraukas pasakoja Laura.

Paklausta, kas padėjo įveikti sunkumus ir nepasiduoti, mergina atsako: „Manau svarbiausias dalykas buvo komandinis darbas. Tai, kad netekęs jėgų esi „traukiamas į priekį“ savo komandos narių, leido nepasiduoti net ir sunkiausiomis akimirkomis. Ir būdami vidury miško, ir šaldami rankas, ir žliugsėdami permirkusiais nuo sniego batais sugebėdavome atrasti iš ko pasijuokti.

Po šio žygio supratome, kad nėra neįveikiamų dalykų ir viskas priklauso tik nuo tavo paties požiūrio. Pagalba vienas kitam ir tarpusavio supratimas padėjo mums įveikti 2-jų dienų žygį pūgos apsuptyje. Dabar jau nieko nėra neįmanomo!“.

 

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame