Žiniasklaidoje

 • Jaunuolių žygis Islandijoje: grožis ir ekstremalus oras privertė net šaukti iš visų plaučių

  Jaunuolių žygis Islandijoje: grožis ir ekstremalus oras privertė net šaukti iš visų plaučių

  18. rugpjūčio 2020

  Jaunimo neformaliojo ugdymo programos DofE aukso lygio dalyviai rugpjūčio 5-8 dienomis Įveikė 80 kilometrų žygį Islandijos laukinėje gamtoje, keliavo iš Landmanalaugar į Porsmork. Penki jaunuoliai keturias paras praleido Islandijos kalnuose, ir kaip patys sako, žygiuodami per lietų, audrą, perbridę tris upes, aikčioję nuo neapsakomo gamtos sukurto grožio, galvoje kiekvienas kėlė klausimą – kur yra mano ribos?

 • Norisi užbaigti mokslo metus įdomiai? Leiskitės į žygį!

  Norisi užbaigti mokslo metus įdomiai? Leiskitės į žygį!

  3. birželio 2020

  Birželis skelbia didesnį dėmesį neformaliajam ugdymui, išvykoms klasėmis į gamtą, ekskursijoms. Ypač šiuo metu, kai visi – tiek mokiniai, tiek mokytojai – išsiilgę tikro bendravimo ir buvimo ne namuose. Aktuali, prasminga ir auginanti tampa veikla su mokiniais lauko erdvėse. Net tos savivaldybės ir mokyklų bendruomenės, kurios tęs nuotolinį mokymą, dalį veiklų, ypač neformaliojo ugdymo, sugrąžina į tiesioginį ugdymą. Todėl, reaguodama į mokytojams kilsiančius neformaliojo ugdymo veiklų organizavimo iššūkius, neformalaus ugdymo programa „DofE“, kuri remiasi patyriminio mokymosi idėjomis, dalijasi patarimais mokytojams, kaip suorganizuoti tokį ugdymą gamtoje. Patarimai pasitarnaus organizuojant auklėjamosios klasės veiklas, puikiai tiks sustiprinti bendrystės jausmą.

 • Minkštųjų kompetencijų ugdymasis – raktas į jaunuolio ateitį?

  Minkštųjų kompetencijų ugdymasis – raktas į jaunuolio ateitį?

  4. rugsėjo 2019

  Į duris pasibeldus rugsėjui ir mokiniams vėl sugužėjus į mokyklas ne tik semiamasi akademinių žinių – ten modeliuojamas būsimas jauno žmogaus gyvenimas, nuolat svarstoma, „o kas toliau?“. Laikas ribotas, o pasirinkimo galimybių jaunimui, ką veikti laisvu laiku po pamokų ar pabaigus mokyklą – nesuskaičiuojama daugybė. Vieni tvirtina, kad studijos universitete – nebūtinos, galima verslą sukurti/ užsidirbti pragyvenimui ir be diplomo, kiti – kad studijuoti būtina, nes studijos aukštojoje mokykloje daugiau nei diplomas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Treti tvirtina, kad dar mokykloje būdamas, jau gali investuoti savo laiką į „minkštųjų kompetencijų“ tobulinimą, nes šiuolaikiniai darbdaviai išmokys specifinių dalykų, tačiau padirbėti su savo asmenybe – jau paties jauno žmogaus investicija. Kai tiek daug galimų kelių, labai sunku suprasti, kuriuo labiausiai verta eiti. Apie tai, kaip tikslingiausia investuoti savo energiją ir laiką kalbamės su Inga Naujale – tarptautinės The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programos jaunimui vadove Lietuvoje.

 • Mokytoja D.Kratukienė suburia moksleivius: „Nėra nieko išmintingesnio, kaip kryptingai siekti savo tikslo“

  Mokytoja D.Kratukienė suburia moksleivius: „Nėra nieko išmintingesnio, kaip kryptingai siekti savo tikslo“

  18. gruodžio 2018

  Danutė Kratukienė yra ne tik tikybos mokytoja ekspertė, bet ir Edinburgo hercogo tarptautinės apdovanojimų (DofE) programos žygių vadovė. Programa skirta 14–24 metų jaunimo asmeniniam tobulėjimui per tokias veiklas kaip savanorystė, įgūdžių ugdymasis, aktyvi fizinė veikla ir nuotykių žygiai gamtoje.

 • Aukso ženklelio apdovanojimas už asmeninio tobulėjimo kelionę

  Aukso ženklelio apdovanojimas už asmeninio tobulėjimo kelionę

  10. spalio 2018

  2018 m. spalio 10 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įvyko jau nuo 2006 metų Lietuvoje veikiančios tarptautinės „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (trumpiau – DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Renginyje kartu su Jungtinės Karalystės princu Edvardu, globojančiu programą, apsilankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet ceremonija rengiama jau 12 kartą, jos metu Aukso ženkleliai buvo įteikti net 5 programos dalyviams. Buvo apdovanoti ir 19 jaunuolių, sėkmingai baigusių sidabro lygmenį.

 • Psichologė Inga Čėsnaitė – apie „auksinį jaunimą“: „Prabangus gyvenimas dabar yra madingas“

  Psichologė Inga Čėsnaitė – apie „auksinį jaunimą“: „Prabangus gyvenimas dabar yra madingas“

  7. rugsėjo 2018

  Rugsėjo 7-8 dienomis Birštone startavo jaunimo diskusijų festivalis „BŪTENT“. Per dvi festivalio dienas į įdomias diskusijas susirinkusiuosius sukvies net apie 200 pranešėjų. Viena jų – tarptautinės „Dofe“ programos jaunimui vadovė Lietuvoje, psichologė Inga Čėsnaitė. Ji festivalyje kalbės apie „auksinį jaunimą“ ir jo sampratą. Visuomenėje ir žiniasklaidoje yra nusistovėjusi nuomonė, kad „auksinis jaunimas“ – pasiturinčių tėvų vaikai, turintys finansinę laisvę ir atvirai demonstruojantys ekstravagantišką gyvenimo būdą.

 • Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa

  Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa

  21. kovo 2018

  Paskatinti jaunus žmones siekti tikslo, kasdien tikslingai tobulėti, įveikti asmeninius iššūkius, mokytis drąsiai ir atsakingai imtis darbų, kurie ugdo asmenines savybes – to siekiama įtraukiant jaunus žmones į Lietuvoje veikiančią tarptautinę programą The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE apdovanojimai). Tai yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti jauno žmogaus asmenybę bei padedanti įgyti praktinių gyvenimui reikalingų įgūdžių.

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame