Edinburgo hercogo apdovanojimai įteikti 57-iems atkakliausiems

Edinburgo hercogo apdovanojimai įteikti 57-iems atkakliausiems

20. gegužės 2014

Žiniasklaidai

Šiandien Didžiosios Britanijos ambasados kiemelyje buvo apdovanoti 57-i jauni žmonės, kurie atkakliai siekė savo tikslų savanoriškos veiklos, sporto ir neformalaus ugdymo srityse.

37-iems jaunuoliams, daugiau nei pusę metų užsiėmusiems prasminga veikla, buvo įteikti bronzos ženkleliai, 19-ai tą dariusiems ilgiau nei metus – sidabro. Pirmąjį Lietuvoje aukso ženklelį jo ekscelencija ambasadorius David Hunt įteikė jaunuoliui iš Rokiškio, kuris daugiau nei 5 metus tobulino žongliravimo ugnimi įgūdžius, o vėliau subūrė savo fakyrų grupę ir pradėjo to mokyti kitus. Dalyvaudamas programoje Tautvydas organizavo tarptautinį projektą, analizavusį jaunimo nedrabo problemas, taip pat atliko savanorišką veiklą Rokiškio jaunimo centre. Atsiėmęs aukso ženklelį Tautvydas Kazlauskas teigė, kad tai nepaprastas jausmas, kuris įprasmino jo veiklą. 

Ceremonijos dalyvius taip pat pasveikino The Duke of Edinburgh‘s International Award fondo generalinis sekretorius John May, kuris atskrido į Lietuvą tam, kad įteiktų nacionalinio programos koordinatoriaus licenciją Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktoriui Valdui Jankauskui. Susirinkusiems svečiams John May sakė: „Džiugu, kad pagaliau ir Lietuvoje priimtas svarbus sprendimas pripažinti jaunimo neformalaus mokymosi rezultatus įgyvendinant The Duke of Edinburgh‘s International Award programą“.

Edinburgo hercogo apdovanojimų programa (angl. The Duke of Edinburgh‘s International Award) - 140-yje pasaulio šalių žinoma programa, kurią sukūrė Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyras princas Filipas. Programoje dalyvaujantis jaunimas išsikelia asmeninius tikslus ir atkakliai jų siekia įvairiose srityse, dalyvauja patyriminiuose žygiuose, įgyvendina tarptautinius savanoriškos veiklos projektus. Įvykdę šias veiklas jauni žmonės gauna tarptautinius sertifikatus bei bronzos, sidabro arba aukso ženklelius.

Tarptautinės programos ženklelius atpažįsta ir vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai ir dauguma Jungtinės Karalystės universitetų, nes programoje dalyvaujantys jaunuoliai įgyja laiko planavimo, darbo komandoje, savimotyvacijos ir kitų karjerai ir gyvenimui svarbių įgūdžių.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame