Programos nauda

The Duke of Edinburgh’s International Award (arba DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti jaunimui praktinių įgūdžių.

Kurdami DofE apdovanojimų programą princpas Filipas (Prince Philip) ir Kurtas Hanas (Kurt Hahn) siekė suteikti jauniems žmonėms tai, ko jiems labiausiai trūksta - praktinės gyvenimiškos patirties. Taip žingsnis po žingsnio jie sukūrė išskirtinę neformalaus ugdymosi programą, suteikiančią jauniems žmonėms praktinių įgūžių, kurie papildo mokykloje ar universitete gaunamas teorines žinias. DofE apdovanojimų programa padeda jaunam žmogui išlaisvėti iš išorinių ir vidinių apribojimų, įgalina tapti atsakingu ir įžvalgiu savo ateities kūrėju.

“Dalyvavimo programoje patirtis yra įrodymas, kad viskas gali būti pasiekiama užsispyrimo ir kantrybės dėka. Europa susiduria su didžiule jaunimo nedarbo problema, bet šios savybės išlavintos DofE programoje neleis prapulti - jos yra bene pačios svarbiausios darbo paieškose",

 

Edinburgo hercogas princpas Filipas 

Programos nauda jauniems žmonėms 

  • Programos dalyviai geriau pažįsta savo stiprybes ir silpnybes, atpažįsta savo mokymosi stilių, juos motyvuojančius veiksnius.
  • DofE apdovanojimų dalyviai susiranda naujų draugų, kurie turi panašių pomėgių kaip ir jie patys, mokosi dirbti komandoje, pozityviai spręsti konfliktus, rasti sprendimą sunkiose situacijose.
  • Ženklelių siekiantys asmenys prasmingai panaudoja savo laisvo laiką, atranda savo naujaus talentus, apie kuriuos net nebūtų pagalvoję, arba tobulina jau esamus.
  • Dalyviai išmoksta nusistatyi realius tobulėjimo tikslus, todėl net nebedalyvaudami programoje nuolatos savarankiškai tobulėja.
  • Asmenys, dalyvaujantys DofE, labiau pasitiki savimi, išlaisvėja iš išorinių ir vidinių suvaržymų.
  • Pastebimai pagerėja programos dalyvių fizinė forma, ugdomi sveikos gyvensenos įgūdžiai.
  • Dalyviai tampa labiau motyvuoti, išmoksta nenusleisti rankų susidūrę su sunkumais.
  • Pastebimai pagerėja aukso ženklelių siekiančių dalyvių gebėjimas bendrauti užsienio kalba bei kultūrinio sąmoningumo kompetencija.
  • Dalyviai apdovanojami tarptautiniu sertifikatu, kuris vertinamas darbdavių ir pripažįstamas užsienio (ypatingai Didžiosios Britanijos) universitetuose.
 

 
Programos poveikis nuolatos tyrinėjamas, pagal tai atitinkamai koreguojamos jos sudėtinės dalys. Tyrimai, atlikti Didžiojoje Britanijoje parodė, kad be daugybės programos teikiamų naudų, DofE apdovanojimuose dalyvaujantys jaunuoliai stropiau lanko mokyklą, pagerėja mokymosi rezultatai, padidėja jų susidomėjimas mokslu apskritai. Tyrimas taip pat parodė, kad jie turi didesnes įsidarbinimo galimybes, geresnius socialinius įgūdžius, rečiau nusikalsta.
 
Tarptautinis DofE apdovanojimų fondas išleido bukletą, apžvelgiantį programos teikiamą naudą. Kviečiame susipažinti: Measuring the Award's impact  (PDF)

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame