Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus. Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus, jaunuolių tikslai taip pat yra individualūs. Siekdami savo tikslų, jaunuoliai dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais, kurie padeda įveikti kylančius iššūkius, padeda atrasti vidinę motyvaciją tobulėjimui. Vadovai taip pat padeda pastebėti vykstantį pokytį, atpažinti situacijas, kuriose jaunas žmogus ugdosi efektyviausiai.
DofE apdovanojimų dalyviai nekonkuruoja tarpusavyje, jie tobulina savo paties asmenybę. Net jei ir programos dalyviai vykdo tą pačią veiklą, jų tikslai ir jų siekimo greitis gali visiškai skirtis dėl turimų gebėjimų, aplinkos poveikio, ankstesnės patirties. Kadangi programos tikslas yra tapti geresniu žmogumi, o ne aplenkti kitą, praktiškai visi dalyviai, parodę atkaklumą ir užsispyrimą, pasiekia savo tikslų. Geresnis savęs pažinimas ir asmeninių iššūkių įveikimas tampa didžiausiu apdovanojimu jaunam žmogui.
Kad jaunas žmogus tobulėtų ir šis tobulėjimas teiktų pasitenkinimą savimi, labai svarbu išsikelti tinkamus tikslus. Jei tikslai bus per maži, jie bus pasiekiami labai greitai ir tai neteiks džiaugsmo, tuo tarpu per sudėtingi tikslai liks nepasiekti ir veda prie nusivylimo.
Štai todėl programa turi tris lygius, kurie skiriasi savo sudėtingumu ir trukme - Bronzą, Sidabrą ir Auksą. Kiekvienas DofE apdovanojimų dalyvis, padedamas patariamas programos vadovo, pasirenka sau tinkamiausią.
Programa yra subalansuota ir holistinė, todėl programos dalyviai vykdo tiek sportines, tiek intelektualines veiklas. Individualus tobulėjimas sudaro galimybes ypač sparčiam asmeniniam tobulėjimui, o grupinės veiklos lavina socialinius įgūdžius. Visapusiškas žmogus yra suinteresuotas ne tik savimi, bet ir savo aplinka, todėl skatinama jaunų žmonių savanoriška veikla. Bronzos ir Sidabro ženklialiams pasiekti jaunuoliai turi vykdyti keturias pasirinktas veiklas: lavinti įgūdžius, užsiimti aktyvia sportine veikla, teikti paslaugas bendruomenei ir eiti į žygį gamtoje. Siekiant Aukso ženklelio dalyviai vykdo rezidavimo projektą. Visas veiklas pasirenka patys jaunuoliai, nes siekiama, kad veikla jiems teiktų malonumą, atitiktų jų interesus ir poreikius. Programos vadovai užtikrina veiklų subalansuotumą, tikslų pasiekiamumą ir tarptautinių standartų laikymąsi.
Jauni žmonės programoje dalyvauja savanoriškai, savo laisvu laiku. Programa orientuojasi į mokymąsi iš gerosios patirties, taip padedant atsiskleisti užslėptiems talentams. Pabaigus pasirinktą programos lygmenį, jaunuoliams įteikiami tarptautiniai sertifikatai ir nuopelnus atspindintys ženkleliai. Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos vyksta Didžiosios Britanijos ambasadoje Vilniuje. Kadangi programa vienija jaunus žmones, suinteresuotus savo tobulėjimu, dažnu atveju ji padeda surasti bendraminčių, kurie tampa artimais draugais ar verslo partneriais.

Bronza
Bronzos ženklelio galima siekti jaunuoliams nuo 14-os metų. Šis programos lygis turi keturias veiklas, kuriose dalyvis siekia savo tikslų: paslaugos, įgūdžiai, aktyvi veikla ir žygis. Žygis gamtoje trunka 2 dienas ir 1 naktį, o likusiose veiklose dalyvaujama mažiausiai 3 mėnesius. Veikla, kuri jaunuoliui patinka labiausiai, vykdoma 6 mėnesius. Pabaigti bronzos lygmenį užtrunka mažiausiai 6 mėnesius.

Sidabras
Norint siekti sidabro apdovanojimo, reikia būti mažiausiai 15-os metų amžiaus. Sibadro lygmenį, kaip ir bronzos, sudaro keturios veiklos (paslaugos, įgūdžiai, aktyvi veikla ir žygis), tačiau jų trukmė yra ilgesnė. Žygis gamtoje trunka 3 dienas ir 2 naktis, o likusiose veiklose dalyvaujama mažiausiai 6 mėnesius. Jaunuoliai, kurie neturi bronzos ženklelio ir iškart siekia sidabro, turi įvykdyti papildomus 6 mėnesius savanoriškos, įgūdžių lavinimo arba sportinės veiklos. Jau turintiems bronzos ženklelį, pasiekti sidabrinio galima per 6 mėnesius, o iškart siekiantiems sidabro užtrunka 12 mėnesių.

Auksas
Aukso ženklelio galima siekti vyresniems negu 16-os metų asmenims. Kitaip nei siekiant bronzos ir sidabro ženklelių, dalyvis keliasi tikslus penkiose veiklose: įgūdžių lavinime, aktyvioje sportinėje veikloje, paslaugose bendruomenei, žygiuose ir rezidavimo projekte. Primosios trys veiklos vykdomos vienerius metus, o jei dalyvis nedalyvavęs sidabro lygmens programoje - prisideda papildomi 6 menesiai. Žygis gamtoje vyksta 4 dienas ir 3 naktis, dažniausiai vyksta ypatingus iššūkius keliančioje aplinkoje (alpinizmas, plaukimas kalnų upe, žygis dykuma). Rezidavimo projektas trunka 5 dienas ir 4 naktis, jo metu dalyviai įgauna neįkainuojamos tarptautinės patirties. Turintys sidabro ženklelius aukso gali pasiekti po 12 menesių, o neturintys - anksčiausiai po 18 mėnesių.