Jaunimo saugumas

Mokymasis geriausiai vyksta iššūkį keliančiose situacijose, kurios jaunuoliui nėra įprastos ir pažįstamos. Tačiau saugumas - pirmiausia! DofE apdovanojimų programa sukuria jaunuoliams apgalvotą, jėgas atitinkantį ir kontroliuojamą iššūkį.

Kuo DofE apdovanojimų programa skiriasi nuo kitų Lietuvoje įgyvendinamų jaunimo patirtinio ugdymo veiklų? Tuo, kad iššūkis, tenkantis jaunam žmogui, yra aiškiai apgalvotas ir parinktas individualiai. Tikrai nėra sunku suorganizuoti ekstremalaus išgyvenimo stovyklą gamtoje, tačiau užtikrinti, kad jaunimas patirs ne tik galimybių ribas patikrinančių potyrių, bet šis procesas bus kruopščiai prižiūrimas, sugeba reta organizacija. 
 
Mes investuojame labai daug laiko į DofE vadovų ir žygių vertintojų parengimą, saugumo procedūrų užtikrinimą, nuolatinį rizikos vertinimą žygių metu, tinkamo iššūkio parinkimą ir jaunimo paruošimą jam įveikti. Norime, kad dalyvių žygiai gamtoje būtų nors ir nelengva, bet sėkminga patirtis, todėl DofE vadovai jaunimą atsakingai ruošia visus metus. Norint užtikrinti dalyvių saugumą, į žygius einama ne didesnėmis nei 7-ių žmonių grupėmis. Iššimtis daroma vieninteliu atveju - jei žygiams naudojamos porinės transporto priemonės (dviviečiai dviračiai, kanojos, baidarės), tuomet į žygį leidžiamasi daugiausiai po 8-is žmones. 
 

Programos vadovų profesionalumas

DofE apdovanojimų dalyviai yra prižiūrimi ir konsultuojami mokytojų, jaunimo darbuotojų ir kitų darbo su jaunimu specialistų. DofE apdovanojimų vadovai ir žygių vertintojai yra pilnamečiai asmenys, baigę tarptautinius reikalavimus atitinkančius mokymus, kuriuos veda sertifikuoti mokymų vadovai. Mokymų vadovus sertifikuoja centrinis DofE apdovanojimų fondas Londone. 

Asmeninių duomenų apsauga

Programoje dalyvaujančių dalyvių duomenys (vardas, pavardė, el. pašto adresas, vykdomos veiklos ir pan.) neperduodami trečioms šalims ir naudojami tik statistikos rinkimo tikslais. Esant poreikiui perduoti dalyvių duomenis trečiai šaliai arba juos panaudoti kitu tikslu, gaunamas dalyvio (jei dalyvis jaunesnis nei 18 m. - jo tėvų ar globėjų) sutikimas. 

Draudimas

Kiekviena licencijuota organizacija privalo pasirūpinti tinkamu dalyvių draudimu pagal nustatytą vidaus tvarką.

Programos savanorių patikra

DofE apdovanojimų dalyviams organizuojamų renginių metu (konferencijų, seminarų, stovyklų, žygių užsienyje ir kt.) gali talkinti ir savanoriai. Savanoriai turi būti vyresni nei 16 m., atitinkamai apmokyti (jei savanorystė reikalauja turėti tam tikrą kompetenciją), įrodyti savo neteistumą pagal Informatikos ir ryšių departamento nustatytą tvarką.

Vietovių akreditavimas

DofE apdovanojimų žygiai vyksta akredituotose vietovėse. Akreditaciją vykdo Nacionalinis apdovanojimų centras, jam talkina žygių vertintojų tinklo savanoriai. Vietovė akredituojama nustačius joje esančius rizikos faktorius, maksimalius galimus iššūkius dalyviams, identifikavus artimiausią gydymo įstaigą ir surinkus kitą svarbią informaciją. 

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame