top of page

Prisijunk prie DofE žygių vertintojų! Atranka jau prasidėjo!


Mėgsti aktyvias veiklas gamtoje? Turi žygeiviškos patirties ir norėtum ja pasidalinti? Manai, kad jauniems žmonėms yra svarbios žinios ir įgūdžiai, kurie įgyjami žygių metu? Kviečiame prisijungti prie tarptautinės DofE programos ir tapti kvalifikuotu žygių vertintoju! Tai ne tik smagi, bet ir labai prasminga savanoriška veikla!


Аpie DofE programą ir žygių vertintojus


The Duke of Edinburgh‘s International Award programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Programoje dalyvaujantys jauni žmonės vykdo įvairias veiklas: savanoriauja, sportuoja, tobulina įgūdžius ir eina į žygius gamtoje.Mums labai svarbu, kad jauni žmonės, dalyvaujantys DofE programoje, žygių metu ne tik tobulintų įgūdžius, įveiktų iššūkius, patirtų nuotykių, bet ir įgyvendintų veiklas pagal tarptautinius DofE žygių organizavimo standartus. Žygių vertintojai/-os, dirbdami komandoje su žygių vadovais, stebi, ar žygis atitinka programos reikalavimus, padeda dalyviams atlikti refleksijas apie savo patirtis žygio metu.


Siekdami užtikrinti kokybišką ir saugią dalyvių patirtį, norime garantuoti tarptautinių žygiams keliamų reikalavimų laikymąsi. Šių reikalavimų laikymosi užtikrinimas yra pagrindinė vertintojų užduotis.


Žygių vertintojų darbas grindžiamas savanorystės principais, neretai netgi reikalaujantis papildomo finansinio indėlio: tenka atvažiuoti į žygių vietas, patiems pasirūpinti nakvynėmis. Žygiai vyksta ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis. Tačiau visa tai kompensuoja vertintojams skiriamas dėmesys, pagarba ir žygių dalyvių šypsenos. Darbas prasmingas ir labai reikalingas, nes kartu auginame stipresnius, atsparesnius ir gyvenimui labiau pasiruošusius jaunus žmones Lietuvoje!


DofE žygių vertintojo kvalifikacija


Žygių vertintojo/-s kvalifikacija yra įgyjama ir leidimas vertinti žygius yra suteikiamas tik pabaigus pagal tarptautinį standartą organizuojamus įvadinius žygių vertintojų mokymus, kurie yra nemokami. Šių mokymų metu savanoriauti DofE pasiryžę žmonės detaliau supažindinami su DofE programa, žygiams keliamais reikalavimais, vertintojų pareigomis, mokosi spręsdami problemines situacijas. Šiemet įvadiniai mokymai vyks 2024 m. kovo 22–24 d. (3 dienas). Vėliau bus sudaroma galimybė kelti kvalifikaciją kituose mokymuose.


Mokymus baigusiems vertintojams/-oms bus išduodami DofE apdovanojimų programos pažymėjimai, suteikiantys išskirtinę teisę vertinti šios programos nacionalines ir tarptautines dalyvių grupes.Kodėl verta tapti DofE žygių vertintoju?

Tarptautinio standarto mokymus pabaigę DofE žygių vertintojai/os turi galimybę ne tik užsiimti prasminga savanoriška veikla, bet ir tampa vertintojų tinklo nariais (šiuo metu daugiau nei 100 žmonių). Vertintojai turi galimybę dalyvauti apdovanojimų ceremonijose, žygių savaitgaliuose ir kituose renginiuose, susipažinti ir bendrauti su kitais DofE žygių vertintojais, žygių vadovais ir jaunais programos dalyviais, taip pat nuolat kelti savo, kaip DofE žygių vertintojų, o tuo pačiu ir kaip žygių specialistų kvalifikaciją.


Pažiūrėkite trumpą filmuką, kuriame apie DofE žygių vertinimą kalba jau esami programos savanoriai:


 

Žygio vertintojų atrankos kriterijai

  

· Vyresni nei 25 m. asmenys (DofE aukso alumni gali būti taikomos išimtys*);

· Motyvuoti ir norintys skirti bent 6 dienas per metus savanoriškai veiklai ne tik savaitgaliais;

· Mėgsta gamtą, žygius ir stovyklavimą;

· Geba dirbti savarankiškai bei komandoje;

· Turi vairuotojo pažymėjimą ir automobilį;

· Gali dalyvauti įvadiniuose mokymuose visą jų trukmę;

· Neturi neišnykusio teistumo.Žygių vertintojų tinklo narių rekomendacija – didelis privalumas atrankoje. Jei susidomėjote, prašome užpildyti registracijos anketą iki 2024 m. vasario 1 d. imtinai ir mes su jumis susisieksime. Savanorių atranka bus vykdoma remiantis anketų ir pokalbių duomenimis. Papildomas prioritetas atrankoje bus skiriamas gyvenantiems ir dirbantiems šalies regionuose, ypač nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Pokalbių laiką suderinsime individualiai.Kontaktai


Į visus kylančius klausimus atsakysime telefonu +370 606 80539 (Dainius) ar el. paštu dainius.babilas@linesa.lt.

Comments


bottom of page