top of page
DofE Lietuva jaunimo programos dalyvių dažniausiai užduodami klausimai

Dalyvių dažniausiai užduodami klausimai

 • Kiek laiko turėsiu skirti dalyvavimui programoje?
  DofE programa – ne sprintas, o maratonas, kurio esmė – individualus iššūkis. Programoje gali dalyvauti savo tempu, nesivaržydamas su kitais dalyviais iki Tau sukaks 25 metai. Trumpiausias laikas per kurį galima užbaigti programos bronzos lygį – 6 mėnesiai. Įprastai programos dalyviai siekdami savo tikslo kiekvienoje iš programos dalių, skiria ne mažiau nei vieną valandą per savaitę, nepamiršdami atliktos veiklos pažymėti e-ORB užrašinėje.
 • Kas yra e-ORB užrašinė?
  e-ORB – elektroninė užrašinė, kurioje DofE programos dalyviai pasirenka programos lygį, užsirašo savo išsikeltus tikslus bei žymi valandas, praleistas jų siekiant. Čia galima įkelti vykdytos veiklos nuotraukas bei trumpai aprašyti patirtus įspūdžius, jausmus ar išmoktas gyvenimiškas pamokas. Programos vadovai – mentoriai, taip pat naudojasi e-ORB užrašine, kad galėtų lengviau įvertinti dalyvių progresą ir padėti kilus nesklandumams. Prie e-ORB užrašinės galima prisijungti dviem būdais: kompiuteriu arba atsisiųsti e-ORB programėlę į savo mobilųjį telefoną.
 • Kas bus mano DofE programos vadovas-mentorius?
  Didžioji dalis jaunų žmonių Lietuvoje prie programos jungiasi savo mokykloje. Tokiu atveju DofE programos vadovas-mentorius yra toje mokykloje dirbantis suaugęs asmuo: mokytojas, psichologas ar kitos srities specialistas. Kiekvienas, įgyvendinantis DofE programą, yra baigęs akredituotus mokymus bei kasmet savo žinias gilina kvalifikacijos tobulinimo seminaruose. DofE vadovo-mentoriaus užduotis būti šalia ir dalinantis savo patirtimi, įžvalgomis, ar Tau paprašius patarimo, suteikti reikiamą palaikymą keliaujant asmeninių tikslų link! Dalyvaujant DofE Online programoje-mentoriai yra dirbantys savo sričių profesionalai.
 • Kaip nuspręsti, nuo kurio lygio pradėti?
  DofE programoje gali dalyvauti visi jauni žmonės nuo 14-os iki 24-ių metų. Kiekvieną programos lygį (bronzos, sidabro, aukso) galima pradėti sulaukus tam tikro amžiaus, pvz., bronzos – nuo 14 m., o aukso – nuo 16 m. Jei Tau 16 m. ir daugiau – gali pasirinkti bet kurį programos lygį!
 • Esu aktyvus (-i) ir daug sportuoju. Taip pat esu skyręs (-usi) nemažai laiko savanoriškai veiklai. Ar mano ankstesnės veiklos gali būti užskaitytos DofE programoje?
  Puiku, kad prasmingai ir įdomiai leidi laiką. Visgi anksčiau įgyvendintos veiklos negali būti užskaitytos. DofE programoje kviečiame išsikelti tikslus, kurie padeda Tau išmokti ką nors naujo arba tobulinti įgūdžius mėgstamoje veikloje, pavyzdžiui tęsiant mokymąsi plaukti, žaidžiant futbolą, mokantis pasirinktos kalbos ar grojant muzikos instrumentu. Veikla gali būti ta pati, tačiau tikslai – nauji. Nauji tikslai reikalauja papildomo laiko ir pastangų.
 • Ar galima pasirinkti vieną ar kelias labiau patinkančias DofE programos dalis, o kitas praleisti?
  Ne. DofE dalyviams yra būtinos visos programos dalys. Kiekviena dalis turi prasmę, ugdo tam tikras charakterio savybes ir padeda įvairiapusiškai tobulėti.Neretai nutinka, kad veikla, kurios norėjosi mažiausiai, suteikia daugiausiai įspūdžių, atradimų ir vertingų patirčių.
 • Ar DofE ženklelis ir tarptautinis sertifikatas suteikia papildomą balą stojant į aukštojo mokslo įstaigas?
  DofE ženklelis ir tarptautinis sertifikatas papildomų balų stojant į Lietuvos aukštojo mokslo įstaigas nesuteikia. DofE programos sertifikatas suteikia konkurencinį pranašumą stojant į tam tikras aukštojo mokymo įstaigas užsienyje, kuomet rašomas motyvacinis laiškas ar stojantysis kviečiamas motyvacinio pokalbio. Taip pat DofE programos sertifikatas yra svarus argumentas, rengiant savo pirmuosius CV ir įsiliejant į darbo rinką.
 • Neradau atsakymo į man iškilusį klausimą. Kur galėčiau gauti daugiau informacijos?
  Pasidomėk ar Tavo mokykla dalyvauja DofE programoje. Tavo mokykloje veikiantis DofE vadovas galės plačiau atsakyti į kylančius klausimus. DofE programoje dalyvaujančių organizacijų žemėlapį rasi čia. Jeigu Tavo mokykloje DofE programos nėra – rašyk ir drąsiai klausk mūsų! Susisiekti.
bottom of page