top of page
Tapk DofE savanoriu_Dofe Lietuva

Tapk DofE savanoriu

DofE savanoriai – labai svarbi programos dalis. Įprasminkite savo laisvą laiką mentoriaudami ir padrąsindami dalyvius siekti tikslų kaip veiklų vadovai, pasidalindami savo patirtimi, kaip sėkmingai pasiruošti žygiui, naudotis žemėlapiu ir kompasu ar suteikti pirmąją pagalbą, vertindami jaunimo kvalifikacinius žygius gamtoje ir dalyvaudami refleksijose po jų, dalindamiesi savo žiniomis DofE renginiuose. Ši savanorystė tiesia kelią į visų mūsų ateitį – DofE savanoriai padeda jaunajai kartai augti ir tobulėti!

DofE savanorystės formos

TAPK DOFE ŽYGIŲ VERTINTOJU

Labai svarbu, kad jauni žmonės, dalyvaujantys DofE programoje, žygių metu ne tik įveiktų iššūkius, patirtų nuotykių, bet ir įgyvendintų veiklas pagal tarptautinius DofE žygių organizavimo standartus. Žygių vertintojai, dirbdami komandoje su žygių vadovais, stebi ar žygis atitinka tarptautinius programos reikalavimus. Vertintojai važiuoja į žygių vietas ir stebi dalyvius žygio metu. Žygiai vyksta nuo 2 iki 4 dienų, ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis. 

Žygių vertintojo kvalifikacija yra įgyjama ir leidimas vertinti žygius yra suteikiamas pabaigus įvadinius žygių vertintojų mokymus, kurie yra nemokami. 

Darbas prasmingas ir labai reikalingas, nes kartu auginame stipresnius jaunus žmones Lietuvoje!

TAPK SAVANORIU DOFE ĮGYVENDINANČIOJE ORGANIZACIJOJE

DofE savanoriai-mentoriai padeda dalyviams mokyklose ir kitose organizacijose siekti asmeninių tikslų ir tinkamai pasiruošti žygiui. Gali padėti mokytis užsienio kalbos, fotografuoti, groti instrumentu, būti sportinės veiklos treneriu, pamokyti suteikti pirmąją pagalbą, gaminti maistą ant laužo, naudotis žemėlapiu ir kompasu, tinkamai pasistatyti palapinę ir susikrauti kuprinę – pasiūlyk pagalbą savo mieste veikiančiai DofE organizacijai.

TAPK DOFE ONLINE MENTORIUMI

DofE Lietuva, siekdama didinti programos prieinamumą, jaunimui siūlo joje dalyvauti ir online būdu.

DofE mentorius yra asmuo, dirbantis bet kurioje srityje ir konsultuojantis DofE dalyvį nuotoliniu būdu. DofE mentorius padeda jaunimui išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus, reguliariai aptaria įgytą patirtį, padeda ją įprasminti, atrasti jos pritaikymo galimybes.

TAPK DOFE RENGINIŲ SAVANORIU

DofE Lietuva kasmet organizuoja įvairius renginius: iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, įvairius mokymus jaunimui ir suaugusiems, nuotykių kupiną žygių savaitgalį. Gali skirti savo laiko organizavimo darbams ar pasidalinti išskirtine patirtimi ir žiniomis – labai vertiname visokeriopą pagalbą.

Patirtimi dalinasi DofE savanoriai

Dofe savanoris_Dofe atsiliepimai_Gabrielius Klimenka
Dofe savanoris_Dofe atsiliepimai_Gabrielius Klimenka_edited.jpg

Kiekviena valanda, skirta vaikams ugdyti, yra indėlis į Lietuvos ir šių vaikų ateitį. Kodėl DofE? Nes reta kuri organizacija ar programa jauniems žmonėms gali suteikti tokias savarankiškumo ir atsakomybės už save bei draugus patirtis. 

Negalima pamiršti ir smagios vertintojų ir vadovų komandos, su kuria susitikęs žinai, kad laukia nuotykis.

Gabrielius Klimenka

Savanoris

bottom of page