top of page
DSC_5310.jpg

Kas yra DofE?

The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programa – pasaulyje pirmaujanti neformaliojo švietimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų praktinių gyvenimiškų ir karjerai naudingų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę.

Savęs pažinimas ir įveikti asmeniniai iššūkiai yra pagrindinis apdovanojimas, tarptautinis sertifikatas ir visame pasaulyje atpažįstamas ženklelis – šį apdovanojimą tik įprasmina.

Dalyvauti DofE verta

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta dalyvauti DofE programoje. Išvardinsime keletą iš jų:

PRASMĖ

Savanoriaudamas prisidėsi prie prasmingų pokyčių kitų žmonių gyvenime, keisi savo aplinką, o gal net „pasimatuosi“ būsimą profesiją.

ĮGŪDŽIAI IR KARJERA

Išmoksi naujų dalykų ir išbandysi tai, apie ką seniai svajojai. Praktiniai ir socialiniai įgūdžiai bus naudingi tavo karjerai.

ŽYGIAI IR NUOTYKIAI

Žygyje gamtoje tavęs laukia ne vienas iššūkis! Tai geriausia savarankiškumo mokykla, dovanojanti nepamirštamas patirtis.

FIZINIS AKTYVUMAS

Sportas stiprina kūną ir protą. Mankštinkis ir stebėk, kaip keičiasi tavo savijauta.

DRAUGAI

Gerai praleisi laiką ir susirasi naujų draugų iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių. DofE vienija!

DofE programos lygiai

Programa siūlo tris progresyvius lygius: bronzos, sidabro ir aukso.

DofE programos lygiai_bronzos ženklelis

BRONZA

Dalyviams nuo 14 m. Minimali dalyvavimo trukmė – 6 mėn.

DofE programos lygiai_sidabro ženklelis

SIDABRAS

Dalyviams nuo 15 m. Minimali dalyvavimo trukmė – 12 mėn.

DofE programos lygiai_aukso ženklelis

AUKSAS

Dalyviams nuo 16 m. Minimali dalyvavimo trukmė – 18 mėn.

Kaip DofE veikia?

Tu gali susikurti sau patinkančią programą, pasirinkdamas veiklas ir tikslus kiekvienoje iš 3 programos dalių – savanorystėje, aktyvioje veikloje ir įgūdžiuose. Kiekvienam tikslui pasiekti prireiks ne mažiau nei 1 valandos per savaitę. Tiesa, tavęs laukia ir komandinis iššūkis – žygis gamtoje!

Labai svarbu reguliariai fiksuoti savo kelionę link asmeninių ir komandinių tikslų e-ORB užrašinėje. Taip savo pasiekimus fiksuoja DofE dalyviai visame pasaulyje. Programėlę galėsi parsisiųsti į savo telefoną arba naudotis užrašine kompiuteriu!   

Jei prireiks pagalbos – DofE vadovas-mentorius bus šalia pasiruošęs padėti.

SAVANORYSTĖ

Savanoriaudamas keiti save ir pasaulį. Tą darydamas pasirink veiklą, kuri yra artimiausia tau. Jeigu nori padėti savo bendruomenei, gali kreiptis į savivaldybę ar organizaciją, kuri atsakinga už aplinkos tvarkymą. Jeigu myli gyvūnus – užsuk į artimiausią gyvūnų prieglaudą. Gal nori jaunesniam mokiniui padėti išmokti anglų kalbą ar padėti paruošti namų darbus vaikams, ateinantiems į dienos centrą? O gal senyvam kaimynui reikia pagalbos apsipirkti parduotuvėje ar susitvarkyti namus? Visi variantai puikūs ir tinkami!

SAVANORIAUK
  • dienos centre

  • senelių globos namuose

  • mokykloje

  • kultūros centre

  • gyvūnų prieglaudoje

  • bibliotekoje

  • muziejuje

  • padėk konkrečiam asmeniui

  • tvarkyk aplinką

bottom of page