top of page
DofE Lietuva_Aktuali infomacija DofE dalyvių tėvams

Aktuali infomacija DofE dalyvių tėvams

70% jaunų žmonių ir 80% suaugusiųjų mano, kad vien formalaus mokymosi nepakanka paruošti jaunąją kartą naujiems pasaulio iššūkiams.

Jūsų vaikas ką tik pradėjo DofE programą ir norite sužinoti daugiau? Mes paruošėme jums aktualiausios informacijos santrauką. Jei neradote atsakymų į savo klausimus, susisiekite su mumis. Programos akimirkos kalba pačios už save – žiūrėkite nuotraukų galeriją ir apdovanojimų ceremonijos filmuką

Kas yra DofE programa?

The Duke of Edinburgh's International Award (DofE) yra neformaliojo ugdymo(si) programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie jaunimui suteikia praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą.

DofE programa yra unikali tuo, kad joje dalyvaujantis jaunimas tikslus keliasi ir vienu metu tobulėja, įgūdžius gerina ne vienoje, o skirtingose srityse: savanorystės, fizinio aktyvumo, įgūdžių tobulinimo ir žygių. 

DofE programa veikia daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų ir kito tipo organizacijų, programoje kasmet dalyvauja daugiau nei 1000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos.

Šią neformaliojo švietimo programą įkūrė ir toliau aktyviai palaiko Didžiosios Britanijos karališkoji šeima, ji įgyvendinama ir atpažįstama daugelyje pasaulio šalių. Plačiau >

Kokia programos nauda jauniems žmonėms?

Jūsų sūnus ar dukra, dalyvaudama(-s) DofE programoje lavina įgūdžius, kurie padeda užaugti savimi pasitikinčia asmenybe. Programoje jauni žmonės įgyja savybių, kurios bus naudingos studijuojant ir padės sėkmingai įsilieti į darbo rinką. 

Sėkmingai programą baigę dalyviai teigia, kad:

  • ėmė labiau pasitikėti savimi;

  • geriau pažino savo stipriąsias ir silpnąsias puses;

  • tapo iniciatyvesni;

  • atrado naujus pomėgius ir gebėjimus;

  • išmoko planuoti ir efektyviai panaudoti savo laiką;

  • susirado naujų draugų ir bendraminčių;

  • išmoko tiek savarankiškai, tiek kartu su komanda spręsti problemas;

  • įgijo lyderystės ir komandinio darbo įgūdžių;

  • praleido mažiau laiko prie telefono ir kompiuterio ekranų;

  • įgijo būsimai karjerai vertingų įgūdžių.

Ar saugu dalyvauti DofE programoje?

Nepriklausomai nuo to, ar dalyvauja DofE programoje ar ne, dauguma jaunų žmonių aktyviai gyvena tiek mokykloje, tiek už jos ribų, todėl mes rekomenduojame papildomai apdrausti savo sūnų ar dukrą. Papildomas draudimas DofE programos dalyviams nėra numatytas. Tais atvejais, kai jaunuolių grupė išvyksta į žygį užsienyje, kelionės draudimas yra privalomas.

Kiek kainuoja dalyvavimas DofE programoje?

DofE programos vienkartinis registracijos mokestis Nacionaliniam DofE centrui už pasirinktą programos lygmenį (bronzos, sidabro ar aukso) prasideda nuo 29 Eur.  Jei skaičiuojame, kad standartiškai bronzos lygį dalyviai užbaigia per vienus mokslo metus, investicija į DofE yra apie 3 eurus per mėnesį. Tokio dydžio mokestis labiau atspindi jauno žmogaus asmeninį įsipareigojimą ir motyvaciją tobulėti. Atkreipiame dėmesį, kad DofE įgyvendinanti organizacija gali numatyti papildomus mokesčius. Plačiau >

DofE žygiai

DofE žygis suteikia vertingų orientavimosi aplinkoje, pirmosios pagalbos, išgyvenimo gamtoje, savarankiškumo ir komandinio darbo įgūdžių, stiprina kelionių ir atradimų dvasią. DofE žygis, priklausomai nuo pasirinkto lygio, trunka nuo dviejų iki keturių parų.

Kuo Jūs galite padėti?

Tėvų palaikymas ir padrąsinimas yra itin svarbus jaunam žmogui siekiant užsibrėžtų tikslų. Juk mums visiems, ilgesnį laiką reguliariai užsiimant ta pačia veikla, ateina laikas, kai apima nuovargis, nuslūgsta naują veiklą lydintis starto jaudulys ir ateina supratimas, kad siekiant tikslo reikės nuosekliai dirbti. Padrąsinkite savo vaiką nepasiduoti ir keliauti į priekį asmeninio augimo ir tobulėjimo keliu.

bottom of page