top of page
DSC_5310.jpg

DofE Lietuvoje

DofE programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2006 metų. Programa kasmet auga: 2013 m. programoje dalyvavo apie 100 jaunų žmonių, 2017 m.  – 550, o 2023 m. – jau daugiau nei 1300. Kiekvienais metais iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje už įgyvendintus tikslus ir asmeninį pokytį programos dalyviai apdovanojami bronzos, sidabro ar aukso ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. 

 

Beveik 100 organizacijų, veikiančių skirtinguose miestuose, miesteliuose ir kaimo vietovėse, kviečia jaunimą dalyvauti DofE programoje. DofE įgyvendina valstybinės ir privačios mokyklos, profesinio rengimo ir daugiafunkciai centrai, neformaliojo ugdymo įstaigos ir kito tipo organizacijos, dirbančios su jaunimu. Apie 300 pedagogų ir kitose srityse dirbančių suaugusių savanorių – DofE vadovų-mentorių – stebi mokinių pasiekimus, motyvuoja, veda refleksijų susitikimus ir palydi jaunus žmones jų išsikeltų tobulėjimo tikslų link. Su programa dirbantys vadovai-mentoriai kviečiami dalyvauti pagal tarptautinį standartą organizuojamuose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.

Dofe Lietuva_DofE apdovanijimai 2021

DofE programa pasaulyje

Programą 1956-ais metais Didžiojoje Britanijoje įkūrė Edinburgo hercogas princas Philipas kartu su vokiečių edukologu Kurtu Hahn ir aktyviu mokymosi iš patirties idėjų skleidėju, patyrusiu alpinistu, pirmosios ekspedicijos į Everestą organizatoriumi lordu Johnu Hunt. Nuo 1956-ųjų metų programa pasklido po 120 pasaulio šalių ir teritorijų, joje kasmet dalyvauja daugiau nei milijonas jaunų žmonių.

 

DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.

Dofe Lietuvoje_Princas Philipas Dofe įkūrėjas
Dofe Lietuvoje_Princas Philipas ir Alma Adamkienė
Dofe Lietuvoje_Princas Edwardas_

DofE Lietuva skaičiai

>100

programoje dalyvaujančių organizacijų

>1000

dalyvių kasmet

>100

programos savanorių

>300

programos vadovų-mentorių

DofE_juosta-1.png
DofE_juosta-1.png
DofE_juosta-1.png
DofE_juosta-1.png

DofE filosofija, misija ir vizija

DofE programa – tai unikali visapusiško tobulėjimo platforma jaunimui, skatinanti siekti pačiam jaunam žmogui įdomių tikslų, atrasti naujų dalykų ir mokytis iš asmeninės patirties. DofE padeda ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo gebėjimus, išlikti fiziškai aktyviems ir įgyti karjeros planavimo įgūdžių. DofE šūkis – pasiruošęs gyvenimui, #worldready!

FILOSOFIJA

Dofe_logo element.png

DofE programos esmė – individualus iššūkis ir įsipareigojimas sau pačiam. Dalyviai nekonkuruoja vieni su kitais. Čia kiekvienas, atsižvelgdamas į savo norus, gebėjimus, stipriąsias ir silpnąsias puses ir anksčiau sukauptą patirtį, išsikelia sau įdomius ir aktualius tikslus kiekvienoje iš programos dalių ir taip susikuria savo asmeninį tobulėjimo planą.

DofE rėmėjai ir partneriai
bottom of page