Gruodžio 5-oji - tarptautinė savanorių diena

Gruodžio 5-oji - tarptautinė savanorių diena

5. gruodžio 2020

Naujienos

Gruodžio 5 d. pasaulyje minima tarptautinė savanorių diena, skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmones neatlygintinai pasiūlyti savo paslaugas organizacijoms, kurios veikia nesiekdamos pelno, prisidėdamos prie visuomenės gerovės kūrimo.

Savanoriška veikla Lietuvoje užsiima beveik 15 proc. gyventojų. Tai truputį daugiau nei prieš porą metų, tačiau yra kur pasitempti. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje savanorių skaičius siekia 36 proc., Jungtinėse valstijose savanoriauja 30 proc. gyventojų, šiose šalyse gilios savanorystės tradicijos, prie savanoriškų veiklų jungiasi ne tik jaunimas, bet visų amžiaus grupių atstovai. Jei ieškotume Lietuvai palankios statistikos – rastume, nes 15-19 m. grupėje bent kartą per metus savanoriauti teko beveik 32 proc. žmonių – jaunimas kuria savanorystės tradicijas Lietuvoje.

Savanoriauja bendruomenėje

Visi DofE programos dalyviai savanoriškai veiklai skiria ne mažiau kaip tris mėnesius, kiekvienas pasirenka sau mieliausią savanoriškos veiklos sritį. 

Justas Miliūnas, DofE dalyvis iš Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos, šiuo metu savanoriauja Tautkaičių kaimo bendruomenėje, anksčiau savanoriavo būdamas skautu. Savanorystę bendruomenėje vaikinas pasirinko todėl, kad tai jo gimtojo kaimo bendruomenė, čia užaugo ir matė kaip žmonės puoselėja bendruomenės namus, kaip tėvai, būdami ilgamečiais bendruomenės nariais, taip pat daug prisideda prie bendruomenės puoselėjimo. „Šioje benduomenėje savanoriauti man yra garbė, matau kaip žmonės džiaugiasi mano darbu. Savanoriaudamas atlieku įvairius būtinus darbus, susijusius su tvarka: grėbiu lapus, sukasu žemę, rūpinuosi švara. Tai darau laisvomis dienomis, iš anksto su bendruomenės pirmininke aptariu ką reikia padaryti, todėl net pandemijos situacija nekelia sunkumų savanorystei“, - pasakojo Justas. Kalbėdamas apie savanorystės vertę, vaikinas dalijosi, kad savanorystė atveria galimybes atrasti save, savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

Savanoriauja padėdama mokytis

DofE dalyvė Aistė Damidavičiūtė iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos dalyvaudama DofE programoje pasirinko savanoriauti padėdama kitai merginai mokytis. „Manau, kad visuomenės gyvenimui naudinga savanorystė dėl visų gerovės, socialinių ryšių stiprinimo, piliečių įsitraukimo į aktyvų dalyvavimą. O man asmeniškai savanorystė naudinga dėl patirties, kurią galėsiu panaudoti ateityje, pavyzdžiui, siekiant norimo darbo, nes savanorystės metu išmokstama planuoti laiką, įgaunama pasitikėjimo savimi, išmokstama dirbti komandoje. Na, o mano savanorystės atveju, turiu galimybę dar prisiminti tas pamokas ir dalykus, kuriuos primiršau. Nuotoliniai susitikimai padedant mokytis nėra pats patogiausias būdas, lengviau būtų paaiškinti gyvai, ko gero, bet viskas įveikiama“, - dalijosi Aistė.

Daugiau naujienų

DofE verslo organizacijoms

DofE apdovanojimų programa glaudžiai bendradarbiauja su socialiai atsakingomis verslo įmonėmis.

DofE gali pasiūlyti net keletą socialinės atsakomybės programų, todėl galėsite pasirinkti geriausiai atitinkančią savo įmonės poreikius.

DofE jaunimo tyrėjams

Tobulėja ne tik DofE dalyviai, bet ir pati programa. Padėkite mums tobulėti tyrinėdami neformaliojo ugdymo poveikį.

Sužinokite pirmieji!

Užsisakykite DofE naujienlaiškį ir sužinokite apie DofE veiklą el. paštu.

Siųsti puslapį el. paštu


Patvirtinimo kodas
Patvirtinimo kodas
 

Prašome užpildyti privalomus laukus (pažymėti žvaigždute ( * ). Dėkojame